20 Ocak 2018, Cumartesi 13:32:59

O yolculara bagajları teslim ediliyor

Trabzon Havalimanı'na indikten sonra pistten çıkarak denize tarafına yönelen ve denize metreler kala durabilen Pegasus Havayolları’na ait uçak bulunduğu yerden 5 gün sonra yapılan operasyonla çıkarılırken, uçaktaki valizler de bugün sahiplerine teslim edilmeye başlandı.
  • Çoğu görgüsüz baş üstü dolabından el bagajını alıp indi zaten
  • Uçağın gezmediği şirket kalmamış. Birde en yeni uçaklar bizde diye hava atarlar
  • Yürüyerek indiğin her iniş iyi iniştir.tekrar geçmiş olsun herkese.çok abartmamak lazım olur böyle şeyler adı üstünde kaza.
  • buyuk bir kaza da kimseye bir şey olmadi olabilirdi ama olmadi.uçak parçalanabilirdi patlardi yangin çikabilirdi vs.vs..ama olmadi şükur.. kazanin nedenleri ortaya çikartilarak bir daha yaşanmamasi için önlem alinmali gerekli eğitimler verilmelidir

Ankara-Trabzon seferini yaparken 13 Ocak akşamı Trabzon Havalimanı'na indikten sonra pistten çıkarak denize tarafına yönelen ve denize metreler kala durabilen Pegasus Havayolları’na ait uçak bulunduğu yerden 5 gün sonra yapılan operasyonla çıkarılırken, uçaktaki valizler de bugün sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Boeing 737-800 tipi yolcu uçağındaki valizler uçağın 20 saatlik bir operasyonla bulunduğu yerden kurtarılarak aprona çekilmesinin ardından dün uçaktan boşaltılmaya başlandı. Uçağın kargo bölümündeki yolcu bagajları ve kabin kısmındaki kişisel eşyaları havalimanında belirlenen noktada toplanarak yolculara telefonla çağrıda bulunuldu. Bu sabahtan itibaren yolcular havalimanına gelerek bagajlarını tutanakla teslim almaya başladı.

Valizini almaya gelen yolculardan uçakta 2-B'de yolculuk yapan KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Eyyüp Ali Metin de vardı. Metin, bagajlarını eksiksiz teslim aldığını belirterek "Bizi telefonla aradılar ve bagajımızı gelip almamızı istediler. Sorunsuz bir şekilde valizlerimizi ve özel eşyalarımızı teslim aldık" dedi.
Metin, yaşadıkları uçak kazasının boyutunu sabah televizyon ve internet sitelerindeki uçağın gündüz görüntü ve fotoğraflarını görünce anladığını ifade ederek "O gece uçak pistten çıkınca uçakta en fazla kadınların ve çocukların sesleri duyuldu. Ardından açılan kapılardan hava yastıklarından kayarak indik. Çamurun içine inmiştik, karanlıkta çok bir şey anlamadık. Kazanın boyutunu sabah televizyonlardan ve internet sitelerinden uçağın görüntü ve fotoğraflarını görünce anladık. Gerçekten çok büyük bir kaza atlatmışız. Allah korumuş" ifadelerini kullandı.

Metin, yaşadığı uçak kazasına rağmen seyahatlerde uçak binmeyi sürdüreceğini de belirterek "Her şeye rağmen uçakla yolculuk yapmak mesafeleri kısaltması açısından çok avantajlı. Uçak binmeyi mecbur devam edeceğim" diye konuştu.

Yolculardan Yıldıray Fettahoğlu da valizini gelerek teslim alırken, o gece en büyük korkuyu uçaktaki kadınlar ve çocukların yaşadığını ancak kendisinin gece karanlık olması ve yaşanan kargaşa nedeniyle fazla bir yel anlamadığını belirtti. 

O yolculara bagajları teslim ediliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

El bagajı ~ 7 ay önce
Çoğu görgüsüz baş üstü dolabından el bagajını alıp indi zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay ~ 7 ay önce
Uçağın gezmediği şirket kalmamış. Birde en yeni uçaklar bizde diye hava atarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 7 ay önce
Dogrudur en yeni en genç filo Pegasus havayollarinda bu konuda şüpheniz olmasin.Bu uçak ilk olarak Pegasus havayollarında uçmaya başladı ezbere kulaktan dolma bilgilerle konuşmak yada yazmak Herzaman kolaydır bildiğiniz konularda yorum yapın...
isimsiz ~ 7 ay önce
Evet, ucak yeni. Daha 5 yasında...
İyi iniş ~ 7 ay önce
Yürüyerek indiğin her iniş iyi iniştir.tekrar geçmiş olsun herkese.çok abartmamak lazım olur böyle şeyler adı üstünde kaza.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 7 ay önce
buyuk bir kaza da kimseye bir şey olmadi olabilirdi ama olmadi.uçak parçalanabilirdi patlardi yangin çikabilirdi vs.vs..ama olmadi şükur.. kazanin nedenleri ortaya çikartilarak bir daha yaşanmamasi için önlem alinmali gerekli eğitimler verilmelidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000