28 Eylül 2016, Çarşamba 14:20:54

O yolcu THY uçağıyla geri döndü

'Kabul edilimez yolcu' olduğu iddiasıyla Moğolistan' alınmayan Suriye uyruklu kişiyi taşıyan THY uçağı İstanbul'a döndü.
  • Alim nezaman huloogh
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Yeni ekip nasıl tahsis edilmiş acaba çok merak ettim!!!! Yapmış olmak için haber hazırlıyorsunuz.Aynı ekip istirahatini tamamlayıp uçağı getirmiştir.Önemli olan haber yapmak değildir,haberi doğru yapmaktır.Şimdi bu yorumu beğenmediğiniz için yayınlamazsınız
  • ne yeni ekip tasisi be nobetiçi ekip mi var ulan batur da ist den gelse en az 15 saat eski ekip rest yapıp devam etmiştir

'Kabul edilimez yolcu' olduğu iddiasıyla Moğolistan' alınmayan Suriye uyruklu kişiyi taşıyan THY uçağı İstanbul'a döndü.

İçinde uluslararası kurallara göre "kabul edilemez yolcu" bulunması nedeniyle Moğolistan'dan gecikmeli hareket eden Türk Hava Yolları'na (THY) ait Ulan Batur-Bişkek-İstanbul tarifeli uçağı, Atatürk Havalimanı'na indi.

Dün, Atatürk Havalimanı'ndan Kırgızistan'ın başkenti Bişkek aktarmalı olarak, Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur'a sorunsuz inen uçakta bulunan Suriye uyruklu bir kişi uluslararası kurallara göre "kabul edilemez yolcu" olduğu gerekçesiyle Moğolistanlı yetkililer tarafından ülkeye alınmadı.

Aynı uçakla geri gönderilmesine karar verilen yolcuya sinir krizi geçirmesi nedeniyle sağlık ekipleri tarafından sakinleştirici yapıldı. Uçağın kaptan pilotu, yolcunun sağlık durumunun iyi olmaması ve havada taşkınlık yapabileceğinin düşünülmesi üzerine refakatçisi olmadan söz konusu yolcuyu uçuşa kabul etmeyeceğini yetkili makamlara bildirdi.

Yolcunun uçağa alınmaması halinde kalkışa izin vermeyeceklerini ifade eden yetkililer ile meydana gelen anlaşmazlık nedeniyle uçak, rötar yaptı. Yolcular otellere yerleştirilerek, mevcut uçuş ekibinin mesai süresinin dolması nedeniyle uçağa yeni bir ekip tahsis edildi.

Gece saatlerinde Ulan Batur'dan yolcularıyla İstanbul'a hareket eden THY'ye ait uçak, saat 12.00'de Atatürk Havalimanı'na ulaştı.

Suriye uyruklu olduğu öğrenilen sorunlu yolcu, iki refakatçi eşliğinde uçaktan alınarak, işlem yapılmak üzere emniyete götürüldü. 

O yolcu THY uçağıyla geri döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Tsg ye alim ~ 2 yıl önce
Alim nezaman huloogh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rakun'a ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 2 yıl önce
Yeni ekip nasıl tahsis edilmiş acaba çok merak ettim!!!! Yapmış olmak için haber hazırlıyorsunuz.Aynı ekip istirahatini tamamlayıp uçağı getirmiştir.Önemli olan haber yapmak değildir,haberi doğru yapmaktır.Şimdi bu yorumu beğenmediğiniz için yayınlamazsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eko ~ 2 yıl önce
ne yeni ekip tasisi be nobetiçi ekip mi var ulan batur da ist den gelse en az 15 saat eski ekip rest yapıp devam etmiştir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000