20 Temmuz 2017, Perşembe 15:00:48

O şirketin pilotlarına maaş şoku!

Jet Airways, şirkete yeni alınan pilotların maaşlarının yüzde 30 ile 50 aranındea düşürüleceği açıkladı.
  • İyi personele iyi maaş verilir,verilmezse gitmesi göze alınır :-)
  • Eninde sonunda maaşları düşücek heryer pilot kaynıyor napıcak bu maaşa çalışmam diyip pegasusamı gidicek atlasamı.Yoksa hayatını değiştirip çinemi körfez ülkelerinemi.Az kaldı gençler 11bin alıp ayda 100 saat uçuvaksınız.
  • Piyasa ve ekonomistler bilir. Bir malın değeri ikamesi ile ölçülür, evet şimdi pilotun yerine vali koyalım uçursun teyyareyı olurmu ? Olmaz o zaman ikamesi yani alternatifi piyasada bulunana kadar pilot kaptan fo maaslanı güzel olacak. Allah helalinden bereketli kazanç nasip etsin. Hem sizene şirketler başka çalışanın maaşından keserek pilotlar a vermiyor ki bu parayı. ..
  • Valla söyle başlayayım,bakiyorum bir kisim pilotlora giydirmiş bir kisimda giydirenlere giydirmiş bir durum varkì aslında iki tarafda haklı niye mi? Türkiyede malesef saygınlık insanların aldiklaro maasla ölçülüyor.kaptanlar dunyaya baktiginizda turkiyede cok iyi para kazaniyorlar ve bu kazanç bazılarını adam yapıyor.Kendilerini kral ilan ediyorlar ego tavan tam bir görgüsüzlük ortaya çıkıyor.tabi bu diğer bu diğer kaptan arkadaşlara yansıyor.herkes genelleme yaparak tüm kaptanlar üzerinden konusuyor.kimse unutmamalidirki birçok 2.kaptan borca girerek bu egitime büyük paralar odeyerek sonunda iş garantisi olmadigini bilerek bu yola giriyor bu arkadaşları taktir etmek lağzım.Yani evini arabanı satacaksın ya da 3 bin maaslar son model arabaya binmeyip son model telefonunla pahalı mekanlarda selfi yapmıcaksın yiyorsa sende parayı buraya yatıracaksın.Ama söyle bir gerçekte varki her durumda avrupayı örnek gösteren bir türlü şartlardan memnun olmayan kaptan arkadaşlar.. sizde biliyorsunuzki avrupanın standartların cok üstünde maaş alıyorsunuz onuda kabul edin.Herşeyi bilmeyin yeter.

Jet Airways, şirkete yeni alınan pilotların maaşlarının yüzde 30 ile 50 aranındea düşürüleceği açıkladı.

Hindistanın en büyük havayolu şirketlerinden Jet Airways maliyetleri kısmak için önemli bir adım attı. Hintli havayolu şirketi, uçuş saati düşük olan yeni pilotların maaşlarını yüzde 30 ile 50 arasında düşürülmesi kararı aldı.

1 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak düzenlemeyi kabul etmeyen pilotlara "işten ayrılabilirsiniz" resti çekildi. Kesintinin 400 pilotu etkileyeceği öğrenildi. Bu arada THY de bir süre önce şirkete yeni katılan pilotların 17 bin TL yerine 11 bin TL maaşla işe başlatılması için nabız yoklamıştı.

O şirketin pilotlarına maaş şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (111)

A330cu ~ 12 ay önce
İyi personele iyi maaş verilir,verilmezse gitmesi göze alınır :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vecihi ~ 12 ay önce
Eninde sonunda maaşları düşücek heryer pilot kaynıyor napıcak bu maaşa çalışmam diyip pegasusamı gidicek atlasamı.Yoksa hayatını değiştirip çinemi körfez ülkelerinemi.Az kaldı gençler 11bin alıp ayda 100 saat uçuvaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hürkuş ~ 12 ay önce
ya arkadaş ne Çin'i ne körfezi. Emirates zaten almıyor Katar tüm alımları durdurdu. Çin muhatap dahi olmuyor. Bakmayın astronotların blöf yaptığına hiçbiryere gidemezler kapılar kapalı
Ikame ~ 12 ay önce
Piyasa ve ekonomistler bilir. Bir malın değeri ikamesi ile ölçülür, evet şimdi pilotun yerine vali koyalım uçursun teyyareyı olurmu ? Olmaz o zaman ikamesi yani alternatifi piyasada bulunana kadar pilot kaptan fo maaslanı güzel olacak. Allah helalinden bereketli kazanç nasip etsin. Hem sizene şirketler başka çalışanın maaşından keserek pilotlar a vermiyor ki bu parayı. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
veriyor veriyor ~ 12 ay önce
thk ambulansçı pilotların maaşından kesip sağlıkçılara zam olarak veriyor ama.nasılsa ağzı var dili yok zavallı pilotların
Hakkiniz bu ~ 12 ay önce
Valla söyle başlayayım,bakiyorum bir kisim pilotlora giydirmiş bir kisimda giydirenlere giydirmiş bir durum varkì aslında iki tarafda haklı niye mi? Türkiyede malesef saygınlık insanların aldiklaro maasla ölçülüyor.kaptanlar dunyaya baktiginizda turkiyede cok iyi para kazaniyorlar ve bu kazanç bazılarını adam yapıyor.Kendilerini kral ilan ediyorlar ego tavan tam bir görgüsüzlük ortaya çıkıyor.tabi bu diğer bu diğer kaptan arkadaşlara yansıyor.herkes genelleme yaparak tüm kaptanlar üzerinden konusuyor.kimse unutmamalidirki birçok 2.kaptan borca girerek bu egitime büyük paralar odeyerek sonunda iş garantisi olmadigini bilerek bu yola giriyor bu arkadaşları taktir etmek lağzım.Yani evini arabanı satacaksın ya da 3 bin maaslar son model arabaya binmeyip son model telefonunla pahalı mekanlarda selfi yapmıcaksın yiyorsa sende parayı buraya yatıracaksın.Ama söyle bir gerçekte varki her durumda avrupayı örnek gösteren bir türlü şartlardan memnun olmayan kaptan arkadaşlar.. sizde biliyorsunuzki avrupanın standartların cok üstünde maaş alıyorsunuz onuda kabul edin.Herşeyi bilmeyin yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000