24 Temmuz 2016, Pazar 09:42:43

O pilotlara ömür boyu yasak

15 Temmuz’da, Ankara ve İstanbul'u bombalayan pilotlar ile, darbe soruşturması sırasında gözaltına alınan, tutuklanan ve hakkında soruşturma açılan tüm pilotların lisansları, ömür boyu iptal edilecek.
  • Arkadaşlar yorumlarınıza dikkat edin lütfen "beraat etse bile" kelimelerini içeren bir KHK dan bahsediyoruz.... Adam suçsuz çıksa dahi ömür boyu men edilecek. Kapiş?
  • Vatandas askere vurmasi ne kadar kotu birsey. Bunu dusmanlar yapar! Birak onu anavatana darbe vermek nedemek ya. Kariyer hayat bitti ve aile hayat da. 15 eylul cok buyuk bir aptalikti. Kim bilir kac yil ceza alcaklar. Lanet olsun darbe verenlere ve destek verenlere
  • Lütfen ucus okullarindaki Fetöcü, destekçi ve darbeci zihniyetleri de temizleyin. Onlar pilot yetistiriyor. Çok tehlikeli kişiler, darbeci destekçileri ve bizden olmayana ekmek yok, güç biz olacağız diyenler SHGM tarafindan lisanslari alinarak temizlenmeli.
  • Adam. Cezasını çeksin, sonra ne uğraşıyorsun, hemde. Ömür boyu..

15 Temmuz’da, Ankara ve İstanbul'u bombalayan pilotlar ile, darbe soruşturması sırasında gözaltına alınan, tutuklanan ve hakkında soruşturma açılan tüm pilotların lisansları, ömür boyu ip

Böylelikle askeri pilotlar beraat etse dahi, daha sonra özel havayolu şirketlerinde de çalışamayacak. 28 Şubat döneminde de benzer bir uygulama yapılmış, irtica ile bağlantılı görülen pilotların TSK ile ilişkisi kesilmişti. Ancak bu pilotlar lisansları iptal edilmediği için, özel hava yollarında çalışmaya başlamışlardı.

BAKAN ONAYI İLE

OHAL kararnamesi ile getirilen düzenleme uyarınca, FETÖ örgütü ile bağlantısı bulunan devlet memurları, ilgili bakan tarafından oluşturulacak kurulun teklifi üzerine, bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılacak.

Bu kişiler daha sonra yeniden kamu görevine alınmayacak. Görevlerine son verilenlerin silah ruhsatları ve pilot lisansları iptal edilecek. Oturdukları kamu konutlarından veya lojmanlardan çıkarılacak. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı da olamayacaklar. Daha önce TSK'dan çıkarılan subay ve astsubaylar, özel güvenlik şirketi kurmuşlardı. (sözcü)

O pilotlara ömür boyu yasak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Sacmalamayın ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar yorumlarınıza dikkat edin lütfen "beraat etse bile" kelimelerini içeren bir KHK dan bahsediyoruz.... Adam suçsuz çıksa dahi ömür boyu men edilecek. Kapiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F ~ 2 yıl önce
Vatandas askere vurmasi ne kadar kotu birsey. Bunu dusmanlar yapar! Birak onu anavatana darbe vermek nedemek ya. Kariyer hayat bitti ve aile hayat da. 15 eylul cok buyuk bir aptalikti. Kim bilir kac yil ceza alcaklar. Lanet olsun darbe verenlere ve destek verenlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T.Aşkın ~ 2 yıl önce
Lütfen ucus okullarindaki Fetöcü, destekçi ve darbeci zihniyetleri de temizleyin. Onlar pilot yetistiriyor. Çok tehlikeli kişiler, darbeci destekçileri ve bizden olmayana ekmek yok, güç biz olacağız diyenler SHGM tarafindan lisanslari alinarak temizlenmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ztk ~ 2 yıl önce
Adam. Cezasını çeksin, sonra ne uğraşıyorsun, hemde. Ömür boyu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000