09 Eylül 2016, Cuma 11:10:16

O iniş film oldu!

15 Ocak 2009’da Hudson Nehrine inen uçağın pilotu olarak tarihe geçen Kaptan Chesley Sullenberger, 155 kişinin hayatını kurtarmasıyla bir gecede kahraman haline geldi.
  • Yapilan yorumlari gorunce bu site coluk cocukla folu muhtemelen 18 25 yas arasi gurup giriyor yorum yapnaya
  • TGS de alım varmı çıkanların yerine? CV nereye verebiliriz
  • Filme gittim ben harika ... Kahraman olduğu filmin sonunda kahraman değil diyenler...
  • Abd de 62000.ticari havayolu lisansi olan pilot var.Bu pilotun maaşi ise sadece 1600.1700 dolar.yakinda turkiyede lisansli pilotlar artip mezzun oldukca maaslar dusecek daha onemlisi kasintili ensedeki ssclarinu uzatmus ssvina jole surumeş ortayasli tipler azalicak kisa kesim kollarini acan tipler azalicak ingilizce aksan yapmaya calisanlar azalicak.

15 Ocak 2009’da Hudson Nehrine inen uçağın pilotu olarak tarihe geçen Kaptan Chesley Sullenberger, 155 kişinin hayatını kurtarmasıyla bir gecede kahraman haline geldi.

Clint Eastwood ‘Sully’ isimli yeni filmiyle gerçek hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrolünde Tom Hanks rol alıyor.

Filmin New York’ta düzenlenen ilk gösterimine yapımcı eşi Rita Wilson ile katılan Tom Hanks basının sorularını yanıtladı:

“Ben de tıpkı sizler gibi onun bir kahraman olduğunu düşündüm. Ama onun sonrasında yaşadığı şeyleri öğrenince ne kadar baskı dolu bir dönemden geçtiğini anladım.”

Pilot Chesley Sullenberger de kırmızı halıda düşüncelerini anlattı:

“Bu inanılmaz. Bunca yetenekli ismin sizin hikayenizi beyaz perdeye yansıtıyor olduğunu görmek, sizin kelimelerinizle sizi tanımladıklarını izlemek olağan üstü. Filmi izlemenin ben ve ailem için çok duygusal bir deneyim olduğunu söylemeliyim.”

Deneyimli kaptan pilot Sullenberger Hudson nehrine iniş yaparak, 155 yolcusunun hayatını kurtardıktan sonra, dedektifler onu yanlış karar vermekle suçladılar yakın bir hava limanına iniş yapabileceğine dair kanıt arayışına girdiler.

Yönetmen Clint Eastwood, bir uçuş tutkunu olmakla beraber 1951 yılında San Francisco’da düşmek üzere olan bir uçağın içindeydi:

“Gerçekten zorlu bir durumdu. Uçağın motoru durduğu anda omuzlarınıza tonlarca ağırlık veren kariyeriniz sizi mahvediyor. Uçak o kadar çabuk düşüşe geçiyor ki her şeyi anında yapmalısınız. İnişe uygun yer bulurken zamanla yarışıyorsunuz. Pilot da o sırada verdiği kararlarıyla sorunlu tutulacağını biliyor.”

“Sully” 9 Eylül’de tüm dünyada gösterimde olacak.

 

O iniş film oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

AIRPORT HABERE YOEUM YAPANLAR ~ 2 yıl önce
Yapilan yorumlari gorunce bu site coluk cocukla folu muhtemelen 18 25 yas arasi gurup giriyor yorum yapnaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 2 yıl önce
TGS de alım varmı çıkanların yerine? CV nereye verebiliriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emirhan ~ 2 yıl önce
Filme gittim ben harika ... Kahraman olduğu filmin sonunda kahraman değil diyenler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş ~ 2 yıl önce
Abd de 62000.ticari havayolu lisansi olan pilot var.Bu pilotun maaşi ise sadece 1600.1700 dolar.yakinda turkiyede lisansli pilotlar artip mezzun oldukca maaslar dusecek daha onemlisi kasintili ensedeki ssclarinu uzatmus ssvina jole surumeş ortayasli tipler azalicak kisa kesim kollarini acan tipler azalicak ingilizce aksan yapmaya calisanlar azalicak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000