08 Ekim 2013, Salı 08:35:09

O HELİKOPTERİN SAHİBİ KAYIT SİLDİRMİŞ!

Nallıhan’ bağlı Çalıalan Köyü’nde yaşayan Şaban Açıkgöz, 20 dönümlük tarlanın ortasında bulunan ve yaklaşık 2 yıldır kaldırılmayan helikopterin kaydının sildirildiği ortaya çıktı. Açıkgöz, “Helikopter nedeniyle tarlamı ekemez oldum” dedi.
  • Ben almak istiyorum o helikopter ri
  • O parcaların eskiden alıcısı bol olurdu'da artık shgm kuş uçurtmuyor. Herşey bandrollü, seri numaralı... Asıl konu, bu işte başka iş var, böyle saçmalıkmı olur düşmüş deniyor, sapasaglam. Heyet gelmesi gerekiyor 'inceleme babında' oda yapılmamış. Kimbilir ne pislikler döndü...
  • hemşerim yak gitsin anız yakıyoduk yandı dersin yada bağla bi traktöre çektir yolun kıyısına sıkma o kadar canını
  • Koylude kurnaz haa

Nalııhan’da geçtiğimiz yıl arazisinde terk edilmiş bir helikopter bulan çiftçi, aracın sahibinin bulunmasını istedi. Çalıalan Köyü Baraman Mahallesi Alancık mevkisine geçtiğimiz yıl mantar toplamaya giden Sedat Çelik ve Ergün Açıkgöz, dağ yamacındaki tarlada kısmen parçalanmış bir helikopter buldu. Yapılan araştırmalar sonucu helikopterin kime ait olduğu ve nasıl tarlaya indiği konusunda bilgiye ulaşılamadı. Şaban Açıkgöz’e ait 20 dönümlük tarlanın ortasında bulunan ve yaklaşık 2 yıldır da kaldırılmayan helikopterin sahibinin kayıt sildirdiği ortaya çıktı.

YANGIN KORKUSUYLA TARIM YAPAMIYOR

Geçimini çiftçilik yaparak sağladığını anlatan tarla sahibi Şaban Açıkgöz, “Helikopteri 2012 yılının haziran ayında bulduk. O gün bu gündür ‘Bu helikopter bize ait’ diye ne arayan oldu ne de soran. Helikopter nedeniyle tarlamı ekemez oldum. Buraya nasıl geldi, neden indi, kime ait hiç kimse bir şey bilmiyor” diye konuştu. Açıkgöz, tarlayı ekemez hale geldiğini anlatarak, “Ben zor şatlarda geçiniyorum. Bu helikopter nedeniyle her yıl 10 bin lira zararım var. Ekinlerim yanacak olsa içerisindeki helikopter de yanar diye çok korkuyorum. Sahibi kimse gelsin alsın. Bu helikoptere bir şey olursa ben sorumluluk kabul etmem” diye konuştu.

LONDRA’DAKİ SAHİBİ KAYDINI SİLDİRDİ

Tarladaki “G-CCWJ” kuyruk numaralı, piyasa değeri yaklaşık 400 bin dolar olan Amerikan üretimi “R44 Clipper II” model helikopterin İngiltere’deki Denham Havaalanı’na kayıtlı olduğu ve sahibi Saxon Logistics tarafından Londra’daki City&Docklands Group adlı gayrimenkul şirketine kiralandığı öğrenildi. Uçuş kazalarını raporlayan bir internet sitesindeki bilgiye göre, helikopter 16 Mayıs 2012 tarihinde Nallıhan’da düştü. Helikoptere ait İngiltere Sivil Havacılık Kurumu’ndaki kaydın, “tahrip olduğu” gerekçesiyle 13 Şubat 2013 tarihinde silindiği bilgisi edinildi. Kaza sırasında helikopterde bulunanların sağlık durumuna ilişkin herhangi bir bilgiye erişilemedi. Uzmanlar, taşıma ve tamir maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle firmanın, kazalı helikopteri hiçbir zaman gelip almayabileceğini belirterek, 13 Şubat 2013'te gerçekleştirilen kayıt silme işlemini buna dayanak gösterdi. (Hürriyet)

O HELİKOPTERİN SAHİBİ KAYIT SİLDİRMİŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

kanat ~ 4 yıl önce
Ben almak istiyorum o helikopter ri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komplo ~ 5 yıl önce
O parcaların eskiden alıcısı bol olurdu'da artık shgm kuş uçurtmuyor. Herşey bandrollü, seri numaralı... Asıl konu, bu işte başka iş var, böyle saçmalıkmı olur düşmüş deniyor, sapasaglam. Heyet gelmesi gerekiyor 'inceleme babında' oda yapılmamış. Kimbilir ne pislikler döndü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hemşeri ~ 5 yıl önce
hemşerim yak gitsin anız yakıyoduk yandı dersin yada bağla bi traktöre çektir yolun kıyısına sıkma o kadar canını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Koylude kurnaz haa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000