13 Eylül 2010, Pazartesi 08:17:02

O BULUTLAR YİNE İSTANBUL SEMALARINDAYDI...

İstanbul hava sahasında etkili olan elektrik yüklü bulutlar (cumulonimbus), bazı uçak seferleri olumsuz etkilendi.
  • havacılık yetkililerini göreve cagırıyorum. lütfen artık şu bulutlara bi çare bulun millet perişan..
  • Bu bulutlar sadece elektrik taşımaz, çok çok fazla türbülans ve buzlanma yaparlar. Zaten elektrik taşıması değil içindeki olaylar sayesinde tehlikelidir. Uçakların en büyük korkularındandır. İçinden fazla rahatsız olmadan geçmek için bir fighter uçağa ihtiyacınız var. Yolcular için büyük tehlikedir çünkü uçak birden çok aşırı bir şekilde sallanacağı için kemer takmayan yolcuların yaralanma tehlikesi vardır. Uçaktaki hava radarı bunun için yapılmıştır önde bu bulut varsa çevresinden dolaşılır. Aşırı sağanak yağmura ve doluya sebep olurlar.

Yurtdışından gelen uçaklar da rötardan etkilenincebazı vatandaşlar oylarını kullanamadı..

Alınan bilgiye göre, elektrik yüklü bulutlar nedeniyle İstanbul'a gelecek uçaklar kalkış yaptıkları havalimanında, Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak uçaklar da burada bekletildi.

Bulutların İstanbul hava sahasındaki etkisi nedeniyle iç ve dış hat seferler rötarlar meydana gelirken, halk oylaması için Türkiye'ye gelen bazı vatandaşlar da oylarını kullanamadı.

O BULUTLAR YİNE İSTANBUL SEMALARINDAYDI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
havacılık yetkililerini göreve cagırıyorum. lütfen artık şu bulutlara bi çare bulun millet perişan..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu bulutlar sadece elektrik taşımaz, çok çok fazla türbülans ve buzlanma yaparlar. Zaten elektrik taşıması değil içindeki olaylar sayesinde tehlikelidir. Uçakların en büyük korkularındandır. İçinden fazla rahatsız olmadan geçmek için bir fighter uçağa ihtiyacınız var. Yolcular için büyük tehlikedir çünkü uçak birden çok aşırı bir şekilde sallanacağı için kemer takmayan yolcuların yaralanma tehlikesi vardır. Uçaktaki hava radarı bunun için yapılmıştır önde bu bulut varsa çevresinden dolaşılır. Aşırı sağanak yağmura ve doluya sebep olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000