27 Eylül 2011, Salı 07:20:43

O ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL...(VİDEO HABER)

Boeing, yıllardır piyasaya sürmeye çalıştığı 'rüya uçağı' 787 Dreamliner modelini teslim etti...
  • biz de biliyoruz motorların plastik olmadığını.. ancak , tırnak içindeki ".. üretiminde metal kullanılmayan .. " kelimelerinden önce -gövde- kelimesi olmalıydı.. haber copy paste olmuş, haberi siteye koyan arkadaşlar da , haberde düzeltme yapmamışlar.. bizler biliyoruz da , bilmeyenler için "eksik " bir haberdi.
  • Airbus kaç yıllık şirket, "ezeli" bir rekabet değil "sıkı" bir rekabet var. Uçağın gövde/kanat yapısı kompozit, elbette motorlar değil, Boeing zaten motor imalatçısı değil.
Guardian gazetesinin haberine göre, ABD’li uçak üreticisi Boeing, yıllardır piyasaya sürmeye çalıştığı ve üretiminde metal kullanılmayan 'Rüya uçağı' 787 Dreamliner modelini teslim etti.
 
Şirketin, yeni nesil, hafif, karbon fiber uçağının, Japon All Nippon Airways’e (ANA) teslim etti. Boeing, uçağın karbonfiber tasarımının, yakıt tüketimini yüzde 20 azalttığını, yolcuların daha rahat bir uçuş deneyimi yaşadığını ve elektronik olarak ayarlanabilen pencereler nedeniyle, kabindeki havanın çok daha iyi olduğunu ifade etti.
 
Boeing’in 200 milyon dolar değerindeki uçağının, planlanandan üç yıl sonra teslim edildiği de belirtildi. Bu ertelemenin şirkete milyarlarca dolar zarar ettirdiği biliniyor.
 
Uçağın Ekim’de kullanılmaya başlanacağı ifade edildi. Boeing, şimdilerde ezeli rakibi Airbus’un A350 modeliyle yarışacak ve 2013’te tamamlanması beklenen 821 Dreamliner modeli için siparişler almaya başladı.
 
ANA, yeni uçağın metal gövdeli Boeing 767 modelinden yüzde 52 daha uzun mesafelere gidebildiğini, uçuş mesafesi açısından yüzde 20 yakıt tasarrufu sağladığını açıkladı. Japon şirket, toplamda 11 milyar dolar değerinde, 55 adet Dreamliner sipariş etmişti.
 
O ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL...(VİDEO HABER)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
biz de biliyoruz motorların plastik olmadığını.. ancak , tırnak içindeki ".. üretiminde metal kullanılmayan .. " kelimelerinden önce -gövde- kelimesi olmalıydı.. haber copy paste olmuş, haberi siteye koyan arkadaşlar da , haberde düzeltme yapmamışlar.. bizler biliyoruz da , bilmeyenler için "eksik " bir haberdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Airbus kaç yıllık şirket, "ezeli" bir rekabet değil "sıkı" bir rekabet var. Uçağın gövde/kanat yapısı kompozit, elbette motorlar değil, Boeing zaten motor imalatçısı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000