23 Ağustos 2017, Çarşamba 17:53:13

Norveçliler Türkiye uçuşlarının azaltılmasına tepkili

Norveçliler, seyahat acentelerinin Türkiye'ye olan tur ve uçuş sayılarını azaltmasına, biletlerin de pahalı satılmasına tepki gösterdi. Norveçliler, #EvetBenGidiyorum" (#JaJegReiser) isimli kampanyayla şikayetlerini dile getirdi.
  • Ben Türklere de tavsiye ediyorum stokolm ve Oslo çok güzel şehirler otobüsle Harika bir yolculuk oluyor Stokolm'dan Oslo'ya pegasus iyi fiyata uçuyor tavsiye ederim ama biraz pahalı
  • Gerekçe şayet Müslüman terörü ise ülkelerindeki en büyük terör olayını bir Hıristiyan gerçekleştirdi. Başka gerekçeleri varsa söylenmeli bence.
  • Avrupalılar burayı vizesiz geliyorlar ama biz oraya gitmek için vizeler uğraşıp duruyoruz
  • Norveç ten terörist taşımaktan başka işleri ne isveç Danimarka norveç bir numaralı terörist sevkiyat merkezi boşa Oslo da görüşmeler yapılmadı

Norveçliler, havayolu şirketleri ile seyahat acentelerinin Türkiye'ye olan tur ve uçuş sayılarını azaltmasına, biletlerin de pahalı satılmasına tepki gösterdi.

Sosyal medyada kampanya başlatan Norveçliler, turizm firmalardan özellikle 2018 yılı için kapasitelerini artırmalarını istedi.

Bu konudaki rahatsızlığı dile getirmek için Facebook'ta yürütülen #EvetBenGidiyorum" (#JaJegReiser) isimli kampanya, şu ana kadar yarım milyon kişiye ulaştı.

Steinar Johansen (67) ile iletişim öğrencisi Çınar Şimşek'in düzenlediği kampanyaya destek verenler, özellikle sefer sayısının az olması ve fiyatların pahalılığından şikayetçi oldu.

Norveç basını ilgisiz kalmadı
Kampanyanın yürütüldüğü 10 binden fazla üyesi olan Alanya İskandinav Toplumu (Det Skandinaviske i Samfunn Alanya) adlı Facebook sayfasında bir kullanıcı, "Havayolu ve charter şirketleri tüm yolları keserse ne yapabilirim" diye yazarken, diğeri de seyahat firmalarına doğrudan şikayette bulunulmasını istedi.

Sayfada, "İnsanların Türkiye'de savaş olmadığını ve orayı ziyaret etmenin güvenli olduğunu anlamasının zamanı geldi", "Burada (Norveç) kışlar soğuk, uzak güneydeki ılık sahilleri öneririm", "İki hafta önce Alanya'dan döndüm, tekrar gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum" şeklindeki görüşlere yer verildi.

Norveçlilerin şikayetlerini sıraladığı ve Türkiye'ye olan ilgilerini gösterdiği kampanyaya, seyahat acenteleri ve Norveç basını da ilgisiz kalmadı.

Norveç'in ulusal gazetelerinden ABC Nyheter haberlerinde kampanyaya geniş bir şekilde yer verdi.

"Turizm ile şehir hayatı bir arada"
Gazeteye konuşan Johansen, kampanya ile seyahat acenteleri ve havayolu şirketlerine Norveçlilerin Türkiye'ye gitmek istediğini söylemek istediğini ifade etti. İlk defa 6 yıl önce Alanya'ya gittiğini, o günden sonra da hem yaz hem kış Türkiye'yi ziyaret ettiğini vurgulayan Johansen, Türk halkının sıcak kanlılığına ve yardımseverliğine vurgu yaptı.

Alanya'nın kendine has bir atmosferi ve sıcaklığı olduğuna dikkati çeken Johansen, "Burada turizm ile şehir hayatının doğal bir karışımını buluyorsunuz. Pek çok güzel ve çocuklar için de uygun olan plajlar var. Ayrıca kendinizi modern bir Türk şehrindeki yerel şehir hayatının tam ortasında bulmak için otelinizden veya dairenizden fazla uzaklaşmanız gerekmiyor." dedi.

Norveç medyasında Türkiye hakkında çıkan olumsuz haberlerden seyahat acentelerinin etkilendiğine işaret eden Johansen, terör saldırılarının yaşandığı diğer ülkelere kıyasla Norveç basınında Türkiye haberlerinin aşırı derecede olumsuz ele alındığını kaydetti.

Norveçliler Türkiye uçuşlarının azaltılmasına tepkili

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Vedat ~ 11 ay önce
Ben Türklere de tavsiye ediyorum stokolm ve Oslo çok güzel şehirler otobüsle Harika bir yolculuk oluyor Stokolm'dan Oslo'ya pegasus iyi fiyata uçuyor tavsiye ederim ama biraz pahalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanal Havacı ~ 11 ay önce
Gerekçe şayet Müslüman terörü ise ülkelerindeki en büyük terör olayını bir Hıristiyan gerçekleştirdi. Başka gerekçeleri varsa söylenmeli bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ateist terör varmı? ~ 11 ay önce
Norveç ateist ülke
Ne güzel avrupalılar bize göbek atıyor ~ 11 ay önce
Avrupalılar burayı vizesiz geliyorlar ama biz oraya gitmek için vizeler uğraşıp duruyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa ~ 11 ay önce
Avrupa artik Turkiye'den kebabci lahmacuncu donerci istemiyor. Isi gucu yerinde adama zaten vizeyi veriyor.
Rus asıllı LAZ ~ 11 ay önce
Norveç ten terörist taşımaktan başka işleri ne isveç Danimarka norveç bir numaralı terörist sevkiyat merkezi boşa Oslo da görüşmeler yapılmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000