10 Nisan 2015, Cuma 16:01:02

NİHAT ÖZDEMİR'DEN 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3’üncü havalimanının takviminde bir sapma olmadığını söyleyerek 29 Ekim 2017’de ilk etabın açılacağını kaydetti.
  • Hayırlısı diyelim... Bu haberi ve yorumları arşivde saklıyorum 2 yıl sonra neler olacak bakalım.
  • Su an limanda halihazirda zor sartlarda calismaktayiz. Park pozisyonu sikintisi epeyce yogun sekilde yasaniyor. Kapi degisiklikleri ve ucaklarini kaciran yolcularda bu durumdan muzdarip. Her ne kadar yeni park pozisyonlari acilasada , yeni liman elzem gorunuyor...
  • Ne garip ki arap özentisi beyinler ülkenin geldiği duruma değil marmaray projesine bakıyorlar. O kadar acı ki hiç bir şeyin farkında da değiller. Bunlara acımamak mümkün değil. Bir tren bir havalimanı uğruna ülkeyi satacak duruma gelmişler. Özendikleri ülkelerin hali de belli. Yoksulluktan sefillikten dökülüyor. En geri kalmış ülkeler. Yazık bu ülkeye satmayın allah rızası için. Biraz silkelenin ve kendinize gelin. Sürü gibi davranmayın. Okuyun okuyun okuyun.
  • Böyle önemli ve büyük projelerin partisi olmaz rengi olmaz fanatikliği olmaz bunlar ülke yararına yapılan önemli projelerdir bu yüzden iktidarı ile muhalefeti ile birarayA gelip bu projenın en kısa sürede bitirilmesi gerekir.çünkü Türkiye dünyanın merkezidir ve bu havalimanına çok ihtiyacı vardır. Ülke ekonomisine büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3’üncü havalimanının takviminde bir sapma olmadığını söyleyerek 29 Ekim 2017’de ilk etabın açılacağını kaydetti. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Özdemir, ilk etap için planlanan yatırımın 5.5-6 milyar Euro olduğunu belirtirken, “Bunun üçte birinden fazlası, yaklaşık yarısına yakın kısmı zemin iyileştirmesi ve altyapıya gidecek. Yani toprak, kanallar, dolgu gibi işlemlere gidecek” diye konuştu.

‘OLMAYAN PARALARA ÖZELLEŞTİRMELER’

Özdemir, 4.5 milyar Euro’luk kısmın kredi olarak kullanılacağını ifade ederken, neden Türk bankalarla çalışıldığını “Yerli bankalarla kredi sürecimiz 7-8 ay sürdü. Yabancılar olsaydı 1 yıldan fazla sürerdi. Çünkü yabancıların onayları uzun sürüyor.

Biz de kısa olması yönünden Türk bankalarıyla daha hızlı yol alıyoruz” diye anlattı. Özellikle elektrik dağıtım özelleştirmelerinde sık sık yer alan Özdemir, Özelleştirme İdaresi’nin çok başarılı işlere imza attığını söylerken, “Sonuçta verilen paralara baktığınızda çok iyi paralar elde ettiler. Özelleştirmelerde olmayan tesisleri olmayan paralara sattılar. Bu onlar için iyi, bizim için kötü. Çok iyi fiyatlara sattılar” diye konuştu. Özdemir, özelleştirmelere yabancı ilgisinin sınırlı kalmasını da “Yabancıları özelleştirmede çok görmedik, çünkü onlar ‘Şirket alınsın, yoluna sokulsun, uluslararası standartlara uyumlu hale getirilsin, sonra alabiliriz’ diye bakıyor. Yabancı yatırımcıların ikinci yatırımcı olarak gelmesini bekliyoruz” diye değerlendirdi. (Habertürk)

NİHAT ÖZDEMİR'DEN 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hayırlısı diyelim... Bu haberi ve yorumları arşivde saklıyorum 2 yıl sonra neler olacak bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Su an limanda halihazirda zor sartlarda calismaktayiz. Park pozisyonu sikintisi epeyce yogun sekilde yasaniyor. Kapi degisiklikleri ve ucaklarini kaciran yolcularda bu durumdan muzdarip. Her ne kadar yeni park pozisyonlari acilasada , yeni liman elzem gorunuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ne garip ki arap özentisi beyinler ülkenin geldiği duruma değil marmaray projesine bakıyorlar. O kadar acı ki hiç bir şeyin farkında da değiller. Bunlara acımamak mümkün değil. Bir tren bir havalimanı uğruna ülkeyi satacak duruma gelmişler. Özendikleri ülkelerin hali de belli. Yoksulluktan sefillikten dökülüyor. En geri kalmış ülkeler. Yazık bu ülkeye satmayın allah rızası için. Biraz silkelenin ve kendinize gelin. Sürü gibi davranmayın. Okuyun okuyun okuyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatan sevdalısı ~ 3 yıl önce
Böyle önemli ve büyük projelerin partisi olmaz rengi olmaz fanatikliği olmaz bunlar ülke yararına yapılan önemli projelerdir bu yüzden iktidarı ile muhalefeti ile birarayA gelip bu projenın en kısa sürede bitirilmesi gerekir.çünkü Türkiye dünyanın merkezidir ve bu havalimanına çok ihtiyacı vardır. Ülke ekonomisine büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000