23 Ocak 2015, Cuma 08:15:55

NİĞDE HAVALİMANI İSTİYOR

Niğde'de yayın yapan 8 gazete, kentin havaalanı ihtiyacını dile getirmek için aynı manşetle yayımlandı
  • Hellal sana nigdeliler AMA turkiyede yanlis bir planlama var nevsehir havalani yanlis bir yatirim cunku soyle bi havalani olabilirdi NAN havalani olabilirdi yani aksaray nigde nevsehir havalani olabilirdi ozaman daha fazla is yapardi
  • evimin önüne de istiyorum yarı saat yol çekiyoruz havaalanına gidene kadar.bu işin de suyu çıktı.
  • hernekadar yandaşsanızda karadenizli degilsinizki her 50 km havaalnı yapılsın bekleyin bakalım önce karadenizin gözü doysun belki sıra gelir
  • Çemişgezek Havalimanı da istiyoruz . 3 Pistli , 250.000.000 yolcu kapasiteli !!!!!!!!!

Niğde Gazeteciler Cemiyeti'nin öncülük ettiği "Niğde havaalanı istiyor" kampanyası çerçevesinde, günlük yayın yapan 8 yerel gazete ortak manşetle okurlarının karşısına çıktı.

Kampanyaya destek veren gazetelerin ortak yayımladığı 1. sayfalarında, havaalanı talebine ilişkin, "Yeni Türkiye, Yeni Niğde", "Hedef 2023 için", "Marka bir şehir, marka bir üniversite için", "Sanayinin altın üçgeninden (İstanbul, Kocaeli, Sakarya) Niğde'ye yatırımcı transferi için", "Kurtuluş Savaşı'nda ilk uçağı ordumuza hediye eden şehir için" gibi sloganlara yer verildi.

Ortak manşetin yanı sıra gazeteler, kentin neden havaalanına ihtiyacı olduğu konusunda hazırlanan ortak bir metin de yayımladı.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alparslan Başaran, kentin gelişiminin önündeki en büyük engellerden birinin havaalanı eksikliği olduğuna dikkati çekti.

Başaran, gerek kentin gerekse Niğde Üniversitesi'nin gelişimi için atılacak en önemli adımın kente havaalanı yapılması olduğunu savundu.

Bu çerçevede bir kampanya başlattıklarını anlatan Başaran, şunları kaydetti:

"İlimizin yazılı ve görsel medyası, siyasetçisi, bürokratı, akademisyeni, sanayicisi, tüccarı, esnafı, çiftçisi, öğrencisi ve halkıyla bu amaca kilitlenmiş ve tek yürek olmuştur. Niğde ve Niğdeli, havaalanıyla ilgili verilecek müjdeli haberi hasret ve özlemle beklemektedir. Bu süreçte Niğde basını tek ses halinde hareket etti. Kampanyamızın en önemli destekçilerinden olan Belediye Başkanımız Faruk Akdoğan'a ve özellikle yayın kuruluşlarımızın yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Niğde tarihinde ilk olan böylesine önemli bir güç birliğine atılan imzalar, Niğde sevdalılığını bir kez daha ortaya koydu. Kampanyaya sosyal medya ve internet siteleri üzerinden de devam ediyoruz. Başlatılan imza kampanyası ile 100 bin imza toplamayı hedefliyoruz."

NİĞDE HAVALİMANI İSTİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hellal sana nigdeliler AMA turkiyede yanlis bir planlama var nevsehir havalani yanlis bir yatirim cunku soyle bi havalani olabilirdi NAN havalani olabilirdi yani aksaray nigde nevsehir havalani olabilirdi ozaman daha fazla is yapardi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
behcett ~ 3 yıl önce
evimin önüne de istiyorum yarı saat yol çekiyoruz havaalanına gidene kadar.bu işin de suyu çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 3 yıl önce
hernekadar yandaşsanızda karadenizli degilsinizki her 50 km havaalnı yapılsın bekleyin bakalım önce karadenizin gözü doysun belki sıra gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çemişgezek ~ 3 yıl önce
Çemişgezek Havalimanı da istiyoruz . 3 Pistli , 250.000.000 yolcu kapasiteli !!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000