19 Haziran 2009, Cuma 09:36:42

NEREDEYSE FACİA YAŞANACAKTI!

Royal Air Maroc'a ait Boeing 767-300 tipi bir yolcu uçağı sert iniş yapınca gövdesinde ağır hasar oluştu.
  • 767-300 gibi uzun gövdeli bir uçak için, kırımın olduğu yere bakılacak olursa çok ön bölümde gibi geldi bana. (1.ve2. orta kapılar arası) Acaba zamanlama olarak uçağın burnu ve arkası aynı anda mı touchdown oldu diye gerçekten merak ettim. Veya saniyelikte olsa önce burun kısmının. Gerçekten enteresan.
  • Altındakini Arap Atı sandı galiba...
  • Övünmek gibi olmasın allah bizim pilotlara zorunlu iniş durumu yaşatmasın...bakılabilecek uçak kalmaz ortada...
  • OLDUĞU ZAMAN VİSUAL CHECK OK .DENİR VEDE İZİN ALINARAK SEFERE BİLE VERİLMİŞTİR. ANTALYADAN İST LA BİR ÇOK BU ŞEKİLDE HATTA GÖVDE ALTI YIRTIK BİR ŞEKİLDE GETİRİLMİŞ BAZI UÇAKLARDA OLMUŞTUR... KARTAL BAKIŞLI TEKNİKLER OLDUĞU MÜDDETÇE BU İŞLER OLACAKTIR.

NewYork-Casablanca seferi yapan AT-200 sefer sayılı Royal Air Maroc'a ait Boeing 767-300 tipi yolcu uçağı NewYork John F. Kennedy Havalimanı'na sert iniş yapınca gövdesi ağır hasar aldı.

Casablanca'dan 210 yolcu ve 10 mürettebatıyla birlikte havalanan uçak NewYork'a inişi sırasında yoğun rüzgar nedeniyle John F. Kennedy Havalimanı pistine sert bir şekilde teker koydu. Sert inişin ardından uçağın gövdesinde ciddi bir ezilme yaşandı.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu tarafından yapılan açıklamada, uçağın ağır hasarlı olduğu ve dönüş seferinin iptal edildiği belirtildi.

Uçakta bulunan bazı yolcuların da sert iniş sırasında hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

İşte sert iniş sonrasında gövdesinde ağır hasar oluşan o uçak:

Royal Air Maroc (CN-RNT)

Royal Air Maroc (CN-RNT)

Royal Air Maroc (CN-RNT)

©AirportHaber.com

NEREDEYSE FACİA YAŞANACAKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
767-300 gibi uzun gövdeli bir uçak için, kırımın olduğu yere bakılacak olursa çok ön bölümde gibi geldi bana. (1.ve2. orta kapılar arası) Acaba zamanlama olarak uçağın burnu ve arkası aynı anda mı touchdown oldu diye gerçekten merak ettim. Veya saniyelikte olsa önce burun kısmının. Gerçekten enteresan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Altındakini Arap Atı sandı galiba...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Övünmek gibi olmasın allah bizim pilotlara zorunlu iniş durumu yaşatmasın...bakılabilecek uçak kalmaz ortada...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
OLDUĞU ZAMAN VİSUAL CHECK OK .DENİR VEDE İZİN ALINARAK SEFERE BİLE VERİLMİŞTİR. ANTALYADAN İST LA BİR ÇOK BU ŞEKİLDE HATTA GÖVDE ALTI YIRTIK BİR ŞEKİLDE GETİRİLMİŞ BAZI UÇAKLARDA OLMUŞTUR... KARTAL BAKIŞLI TEKNİKLER OLDUĞU MÜDDETÇE BU İŞLER OLACAKTIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000