09 Eylül 2008, Salı 05:34:56

NASA'dan risk açıklaması!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Atlantis mekiğinin ekim ayında Hubbel Uzay Teleskobu'nun bakımı için yapacağı uçuşun, bu irtifadaki mikrometeorit ve yörünge atıkları tehlikesi yüzünden yüksek risk taşıdığını bildirdi.
  • Kesin bu işin içinde Turkler var.Atılacagı günmü açıklama yapılır.Bu zaten bilinen bir şey.Sonra 100 yıl geçince Milyar dolarlara bizlerin bugunki çöp uydularını uzaydanyine bu insanlar toplayacak.Gerçi biz millet olarak bu konu ile ilgilenmeyiz Amerikalılar düşünsün deriz.Sonrada adamlar ne yapsın bu sefer Kuveyt yerine başka ülkelerin mallarına oturmak mecburiyetindeler.Düzen bu.!!!

NASA'nın mekik programı yöneticisi John Shannon, basın toplantısında, bu yolculuk sırasında uzay mekiğine bir mikrometeorit veya yörünge atığının çarpması riskinin 185'te 1 oranında olduğunu belirterek, buna mukabil Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) yolculuk riskinin 300'de 1 olduğuna dikkati çekti.

Shannon, riskin 200'de 1'in üzerine çıkması durumunda, yolculuğa NASA'nın daha üst düzey yöneticilerinin, hatta başkan Michael Griffin'in karar verdiğini kaydetti.

UUİ'nin dünyaya yaklaşık 340, Hubble Teleskobu'nun ise yaklaşık 600 kilometre mesafede olduğunu belirten Shannon, ''Mikrometeoritler ve yörüngedeki atıklar, tüm mekik uçuşları için ve öncelikle UUİ'den çok Hubble'ın bulunduğu irtifadakiler için büyük risk oluşturuyor'' diye konuştu.

NASA'dan risk açıklaması!

Facebook Yorum

Yorumlar

SEREF737 ~ 10 yıl önce
Kesin bu işin içinde Turkler var.Atılacagı günmü açıklama yapılır.Bu zaten bilinen bir şey.Sonra 100 yıl geçince Milyar dolarlara bizlerin bugunki çöp uydularını uzaydanyine bu insanlar toplayacak.Gerçi biz millet olarak bu konu ile ilgilenmeyiz Amerikalılar düşünsün deriz.Sonrada adamlar ne yapsın bu sefer Kuveyt yerine başka ülkelerin mallarına oturmak mecburiyetindeler.Düzen bu.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000