29 Ekim 2012, Pazartesi 08:21:33

NASA BOŞ İŞLERLE UĞRAŞIYOR!

Avusturyalı sporcu Felix Baumgartner Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Mars’ta yaptığı araştırmalar için gereksiz yere para harcandığını söyledi. ..
  • Adamlar jüpitere gidip uydusu olan calisto da üs kurma peşindele hazırlıklar tam gaz devam ediyor bu adam geçmiş reklam peşinde ayıptır yahu bunu nasa ya söyleyebilmek için samanyolunda at koşturabilmen gerekir.
  • Aslında bir bakıma da haklı: Günümzüdeki konvansiyonel roket motorları teknolojisi ile Mars'a ulaşmak neredeyse imkansız.
  • Baumgartne, 39 km den paraşütle atlmayı iş edinmiş bir kişinin farklı bir gezegenin yapısının araştılmasını boş iş olarak yorumlamış... dolu iş uçaktan atlamak mı? beyfendiye karşı sempatim birden yok oldu :(
  • Felix Baumgartne freefall jump over 128,000 feet (39 Km). Bu arada NASA boş işlerle uğraşıyorda,sanki beyefendi çok dolu işlerle uğraşıyor

National Geographic tarafından yayınlanan görüntülerde, 39 bin metreden atlayan Baumgartner, ses hızını aşarak düşüşe geçerken görülüyor. Bir ara kontrolünü kaybeden Baumgartner, daha sonra 1500 metre yükseklikte paraşütünü açarak güvenli bir şekilde iniyor.
Baumgartner’in giydiği, aşırı soğuk ya da sıcaktan koruyan ve özel olarak üretilen kıyafetine monte edilen 2 ayrı kameradan çekilen görüntülerde, kontrolünü kaybederken gergin görünen sporcunun daha sonra paraşütünün açılması ile rahatladığı fark ediliyor.

‘NASA BOŞA UĞRAŞIYOR’


Öte yandan İngiliz Telegraph Gazetesi’ne konuşan Avusturyalı paraşütçü, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Mars’ta yaptığı araştırmalar için gereksiz yere para harcandığını söyledi. Mars’a insanla yapılacak yolculuğun mümkün olmadığını çünkü çok uzak olduğunu vurgulayan Baumgartner, atlayışın ardından tüm dünyada tanındığını ve hayatının bir anda değiştiğini belirtti.

NASA, Mars’a “Curiosity” (Meraklı) adındaki uzay aracını geçen yıl kasım ayında göndermişti. 6 Ağustos’ta Mars’a inen uzay aracı, özel ekipmanıyla çektiği görüntüleri Dünya’ya gönderiyor.

NASA BOŞ İŞLERLE UĞRAŞIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Tamam Felix ~ 6 yıl önce
Adamlar jüpitere gidip uydusu olan calisto da üs kurma peşindele hazırlıklar tam gaz devam ediyor bu adam geçmiş reklam peşinde ayıptır yahu bunu nasa ya söyleyebilmek için samanyolunda at koşturabilmen gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 6 yıl önce
Aslında bir bakıma da haklı: Günümzüdeki konvansiyonel roket motorları teknolojisi ile Mars'a ulaşmak neredeyse imkansız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 6 yıl önce
Baumgartne, 39 km den paraşütle atlmayı iş edinmiş bir kişinin farklı bir gezegenin yapısının araştılmasını boş iş olarak yorumlamış... dolu iş uçaktan atlamak mı? beyfendiye karşı sempatim birden yok oldu :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
128feet=39Km ~ 6 yıl önce
Felix Baumgartne freefall jump over 128,000 feet (39 Km). Bu arada NASA boş işlerle uğraşıyorda,sanki beyefendi çok dolu işlerle uğraşıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000