12 Haziran 2008, Perşembe 17:48:12

Myjet 120 uçaklık filo kuracak

Eclipse 500 tipi uçaklarla taksi jet hizmeti verecek olan MYjet, 2011’e kadar 120 uçaklık bir filo oluşturmayı hedefliyor.
  • 3 saatlik uçuslari zaten bu jetlerle yapacaklarini sanmiyorum.Zaten yurt içi için yeterli kapasiteli bir uçak. 3 saatlik uçuslar için daha buyuk kapasiteli bir uçak tipi lazim jet yerine. Adi ustunde hava taksi.. O yuzden tuvaletin olmamasi bir problem yaratmayabilir.Zaten ufacik bir sey...Içinde ayaga bile kalkilmaz!
  • bu ucaklarda tuvalet yok 2-3 saat ucuslarda tuvaleti gelen yande

Atasay Grup Şirketi olan MyJet Havacılık, bölgesel taşımacılık pazarına hafif jet Eclipse 500’lerle giriyor. 2011’e kadar 120 adet Eclipse 500’den oluşacak bir filo kuracak olan MyJet taksi jet, bakım, onarım, alım, kiralama, satış ve pilot eğitimi hizmetleri de verecek. Özel jet taşımacılığını günlük hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlayan MyJet’in taksi jet hizmeti 2009 yılında başlayacak.

Myjet Pazarlama Müdürü Ekmel Çizmecioğlu, yatırım ve işletme maliyetleri düşük ve kısa pistlere inebilen Eclipse uçaklarıyla iş dünyasını hedeflediklerini belirterek, “ Ekonomik, kolay ulaşılabilir, her meydana ulaşımı sağlayan uçaklarla rakiplerimizden bir adım önde olacağız” dedi.

Şirketin fiyat politikasıyla ilgili çalışmaların henüz sürdüğünü ifade eden Çizmecioğlu, “ Turizm için çok önemli hizmetler vereceğiz” diye konuştu.

Dünyanın ilk çok hafif jeti Eclipse 500’ün üreticisi ABD merkezli Eclipse Aviation 1998 yılında kuruldu. Düşük maliyetli ve yüksek performanslı jetleriyle sivil hava taşımacılığında yeni bir sayfa açan Eclipse Aviation 10 yıldan bu yana pek çok ilke imza attı.

Dünyanın en kolay edinilebilir hafif jetini üreterek özel jet kavramını şirket tepe yöneticilerinin ve patronlarının tekelinden çıkaran Eclipse Aviaiton girişimcilere de yeni bir alan yaratmış oldu.

Myjet 120 uçaklık filo kuracak

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 10 yıl önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 10 yıl önce
3 saatlik uçuslari zaten bu jetlerle yapacaklarini sanmiyorum.Zaten yurt içi için yeterli kapasiteli bir uçak. 3 saatlik uçuslar için daha buyuk kapasiteli bir uçak tipi lazim jet yerine. Adi ustunde hava taksi.. O yuzden tuvaletin olmamasi bir problem yaratmayabilir.Zaten ufacik bir sey...Içinde ayaga bile kalkilmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
badi ~ 10 yıl önce
bu ucaklarda tuvalet yok 2-3 saat ucuslarda tuvaleti gelen yande

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000