03 Nisan 2013, Çarşamba 11:29:42

MY CARGO UÇAKLARI JİLET OLDU

Türkiye’nin üç özel kargo şirketinden biri olan MyCargo, 7 uçaklık filodan bir hafta içinde 2’ye düştü...
  • o uçağa kurban olurum ben kurban.
  • A300 ilk uçağım. Bugune kadar ekmeğini yedik. Sağolasın yolun açık olsun A300.
  • 30 senedir nasil yurutuyorsa., ayni seklde yurutmeye devam eder. hayat boyu mahkemelere, avukatlara suna buna, harcadigi parayi yatirima harcasaydi bir numara olurdu. muhtemelen su anda turkiyenin EN SEVILMEYEN HAVACILIK DUAYYENI.
  • bu uçakların çoktan suyu ısınmıştı.. uçakların yaşında bişey yok, önemli olan zamanında yatırım yapılmaması.. her aog olunduğunda arayışa geçersen sonra masraflı dersin.. yaşından ötürü tabiki başta Airbus olmak üzere artık support vermiyor orası ayrı konuşulur.. Senin ekibinin gözü bişey görmüyorsa high egt'de olur, hard landing de olur, crack beam'de olur, flatın slatında calismaz... Şirketin kesin çözümü yeni uçak alarak olur.. Yenileri öldürene kadar bir süre shgm'nin basını ağrıtmadan güvenle uçarlar sonra yine aynısı çünki mantık tek.. no cost..

My Cargo, SAFA ve SANA denetimlerinde yoğun bulgu saptanan ve öncelikli sınıfa giren 5 uçağını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla yere indirdi. Geçen haftadan itibaren 5 uçağın birden seferden çekilmesiyle My Cargo’da filodaki  uçak sayısı bir anda 2’ye düştü. Airbus 300-B4 tipi uçaklarla ilgili alınan bu karar sonrası bazı pilotlarla da yollar ayrıldı. Edinilen bilgiye göre My Cargo’da A300-B4 filosunda görev yapan pilotlardan bir kısmı filodaki diğer uçak tipi olan Boeing 747 filosuna kaydırıldı. 3 kaptan pilot, 3 ikinci pilot ve 5 flight Engineer ile de yollar ayrıldı.

Yere indirilen uçakların yaş ortalamasının oldukça yüksek olması dikkat çekti.  5 uçaktan en yaşlısı ise TC-ACD kuyruk tescilli ilk uçuşunu 1979 yılında yapan A300-B4’tü. Diğer uçakların ilk uçuş tarihleri ise 1980 ile 1982 yılları arasında değişiyordu.

BOEING 747 GELİYOR

Bu arada filosundaki A300-B4 uçaklarını yere indirmek zorunda kalan My Cargo yeni uçak arayışına başladı. Şirketin önümüzdeki süreçte bir Boeing 747 tipi uçağı daha filosuna katmak istediği öğrenildi.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

MY CARGO UÇAKLARI JİLET OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

mailman ~ 5 yıl önce
o uçağa kurban olurum ben kurban.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kayra ~ 5 yıl önce
A300 ilk uçağım. Bugune kadar ekmeğini yedik. Sağolasın yolun açık olsun A300.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onun adi cizmeci ~ 5 yıl önce
30 senedir nasil yurutuyorsa., ayni seklde yurutmeye devam eder. hayat boyu mahkemelere, avukatlara suna buna, harcadigi parayi yatirima harcasaydi bir numara olurdu. muhtemelen su anda turkiyenin EN SEVILMEYEN HAVACILIK DUAYYENI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oh be ~ 5 yıl önce
bu uçakların çoktan suyu ısınmıştı.. uçakların yaşında bişey yok, önemli olan zamanında yatırım yapılmaması.. her aog olunduğunda arayışa geçersen sonra masraflı dersin.. yaşından ötürü tabiki başta Airbus olmak üzere artık support vermiyor orası ayrı konuşulur.. Senin ekibinin gözü bişey görmüyorsa high egt'de olur, hard landing de olur, crack beam'de olur, flatın slatında calismaz... Şirketin kesin çözümü yeni uçak alarak olur.. Yenileri öldürene kadar bir süre shgm'nin basını ağrıtmadan güvenle uçarlar sonra yine aynısı çünki mantık tek.. no cost..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000