04 Mart 2010, Perşembe 16:36:28

MÜSLÜMAN KADIN UÇAĞA ALINMADI!

İngiltere'den Pakistan'a gitmek için Manchester Havalimanı'na gelen müslüman bir kadın, insan vücudunu çıplak gösteren güvenlik tarayıcısından geçmek istemeyince, uçağa alınmadı.
  • Kesinlikle katiliyorum agziniza saglik...
  • o cihaz tibbi röntgen cihazi degildir, vücudun sadece kaba bir cizimini ekrana yansitir. bence güvenlik saglayacak hersey yapilmali. anan esin olsa diyenler..birde anam bacim in bindigi ucak tehlikeye girse o zaman ne diyecekler acaba ?
  • Cihazın başında bayan memurlar var. Ayrıca her zaman olduğu gibi uçuş güvenliği önemlidir. Sen istemiyorsan eşini geçirme. O zaman da senin kafa yapına uygun olan şekilde deve kervanı ile ulaşımını sağlarsın.
  • daha bu hafta benzer bir hadiseye esenboğada şahit oldum. karaçarşaflı 2 hanım, görevli tarafından uyarılmasına karşın, çarşaflarını çıkarmayacaklarını söylediler. görevli arkadaş belki de olayların büyüyebileceğinden endişe ederek, 2. bir ikaz da bulunmadı. tamam,hanımlar aşırı dindar olabilir, ama, art niyetli bir insan da karaçarşaflara bürünüp, o cihazlardan, uçuş emniyetini tehdit edici nice maddeleri uçağa sokabilir. bence kurallar ve uygulamalarında daha hassas, daha kararlı, hatta denetleyeci nitelikte olunması gerekir. sonuçta masum olan o karaçarşaflı hanımlar da, art niyetli biri tarafından, uçuş güvenlikleri tehlikeye sokulabilir ... illaki acı gerçeklerin yaşanması mı gerekir, ders çıkarmak için ...

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Olay İngiltere'de yaşandı. Pakistan'a gitmek için Manchester Havalimanına gelen kimliği açıklanmayan müslüman bir kadın uçağa binmek üzere kontrol noktasından geçmek istedi.

Güvenlik görevlileri kura çekerek, yolculardan bazılarının insan vücudunu çıplak gösteren tarayıcılardan geçmesini istedi. Kura müslüman kadına çıktı ve görevli kadını tarayıcıdan geçmesi için uyardı. Fakat müslüman kadın dini gerekçesi nedeniyle insan vücudunu çıplak gösteren tarayıcıdan geçmek istemedi. Bunun üzerine kadına 'ya tarayıcıdan geçeceksin ya da uçağı kaçıracaksın' uyarısı yapıldı. Kadın bu uyarıya rağmen de geri adım atmadı ve uçağını kaçırdı.

Terör saldırıları endişesiyle Amerika ve Avrupa ülkelerinin çoğunda uygulanmaya başlanan tarayıcılar, insan vücudunu tamamen çıplak gösteriyor. Vücudun her hangi bir yerine gizlenen metal cisimleri, patlayıcıları teşhis edebilen bu cihazların kullanımı her geçen gün artarken, insan hakları örgütleri, çıplak tarayıcıların özel hayatı deşifre ettiği gerekçesiyle yasaklanmasını istiyor.

MÜSLÜMAN KADIN UÇAĞA ALINMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kesinlikle katiliyorum agziniza saglik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
o cihaz tibbi röntgen cihazi degildir, vücudun sadece kaba bir cizimini ekrana yansitir. bence güvenlik saglayacak hersey yapilmali. anan esin olsa diyenler..birde anam bacim in bindigi ucak tehlikeye girse o zaman ne diyecekler acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Cihazın başında bayan memurlar var. Ayrıca her zaman olduğu gibi uçuş güvenliği önemlidir. Sen istemiyorsan eşini geçirme. O zaman da senin kafa yapına uygun olan şekilde deve kervanı ile ulaşımını sağlarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
daha bu hafta benzer bir hadiseye esenboğada şahit oldum. karaçarşaflı 2 hanım, görevli tarafından uyarılmasına karşın, çarşaflarını çıkarmayacaklarını söylediler. görevli arkadaş belki de olayların büyüyebileceğinden endişe ederek, 2. bir ikaz da bulunmadı. tamam,hanımlar aşırı dindar olabilir, ama, art niyetli bir insan da karaçarşaflara bürünüp, o cihazlardan, uçuş emniyetini tehdit edici nice maddeleri uçağa sokabilir. bence kurallar ve uygulamalarında daha hassas, daha kararlı, hatta denetleyeci nitelikte olunması gerekir. sonuçta masum olan o karaçarşaflı hanımlar da, art niyetli biri tarafından, uçuş güvenlikleri tehlikeye sokulabilir ... illaki acı gerçeklerin yaşanması mı gerekir, ders çıkarmak için ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000