08 Ağustos 2011, Pazartesi 08:21:20

MÜHENDİS NASIL ÖLDÜ?

Yeni Zelanda'da uçakların test edildiği tesiste çalışan bir mühendis, motorun kendisini içine çekmesi sonucu feci şekilde hayatını kaybetti.
  • Bora jet sayfasında bayağı güzel açıklamışlar 2 motor arasındaki farkı. http://www.borajet.com.tr/neden_turboprop.aspx
  • Böyle bir turbo-prop motor palleri olmadan boşta(yüksüz) belli devrin üstünde çalışamaz çalışırsa hasarlanır.Çalıştığı kısmi devirdede öndeki mühendisi çekicek kadar bir emiş sağlıyamaz.
  • Allison T56-A15 motorunun o küçücük kompresör girişine hemde bremze de birinin emilmesi nasıl olmuş anlayamadım. kanla yazılan kuralların şaşılacak bazılarından biri.
  • MÜHENDİS UÇAĞIN RUTİN KONTROLLERİNİ YAPARKEN MOTOR TARAFINDAN YUTULUYOR.AMA MOTOR UÇAK ÜZERİNDE TAKILI DEĞİL TEZGAH ÜZERİNDE VE PALLERİ BAĞLI DEĞİL.UÇAK YANINDA TEZGAH ? FOTOĞRAFTA TURBOFAN JET MOTOR.DEMEK Kİ MOTOR TAŞIMA SEHPASI ÜZERİNDE FIRTINA SEBEBİ İLE MOTOR DÖNÜYOR VE FIRTINA MÜHENDİSİ MOTORUN İÇİNE İTİYOR MU ?
Yeni Zelanda Havayolları, bu sabah Blenhiem bölgesindeki Woodbourne tesisinde, Lockheed C-130 Hercules tipi uçağın rutin kontrollerini yapan 51 yaşındaki mühendisin motorun çekmesi sonucu öldüğünü belirtti.

Havayolları sözcüsü, motorun palleri bağlı olmaksızın tezgahta durduğunu ve kaza anında uçağa takılı olmadığını ifade etti.

Mühendisin Yeni Zelanda Havayollarının yan kuruluşu Safe Air'de çalıştığı bildirildi.

(CnnTürk)

MÜHENDİS NASIL ÖLDÜ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bora jet sayfasında bayağı güzel açıklamışlar 2 motor arasındaki farkı. http://www.borajet.com.tr/neden_turboprop.aspx

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Böyle bir turbo-prop motor palleri olmadan boşta(yüksüz) belli devrin üstünde çalışamaz çalışırsa hasarlanır.Çalıştığı kısmi devirdede öndeki mühendisi çekicek kadar bir emiş sağlıyamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Allison T56-A15 motorunun o küçücük kompresör girişine hemde bremze de birinin emilmesi nasıl olmuş anlayamadım. kanla yazılan kuralların şaşılacak bazılarından biri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
MÜHENDİS UÇAĞIN RUTİN KONTROLLERİNİ YAPARKEN MOTOR TARAFINDAN YUTULUYOR.AMA MOTOR UÇAK ÜZERİNDE TAKILI DEĞİL TEZGAH ÜZERİNDE VE PALLERİ BAĞLI DEĞİL.UÇAK YANINDA TEZGAH ? FOTOĞRAFTA TURBOFAN JET MOTOR.DEMEK Kİ MOTOR TAŞIMA SEHPASI ÜZERİNDE FIRTINA SEBEBİ İLE MOTOR DÖNÜYOR VE FIRTINA MÜHENDİSİ MOTORUN İÇİNE İTİYOR MU ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000