25 Şubat 2017, Cumartesi 11:15:05

Muhammed Ali'nin oğluna havalimanında gözaltı

Efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Miami'deki Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alınıp "Adını nereden aldın" ve "Müslüman mısın" denilerek 2 saat sorgulandığı ortaya çıktı.
  • Ömer D ye cevap yazanların yazdıkları ''vah , vah'' dedirten cinsten. Allah akıl fikir versin.
  • Artik maske dustu, gercekler ortaya cikti, 50 yildir dunyadaki, irkci, asiri dinci, hirsiz, katil rejimleri ve diktatorleri muttefik ve dost diye destekleyen bir ulkenin, uygulamada bundan bagimsiz ve farkli olmasi dusunulemezdi. Amerika aslina donmus gercek rengini belli etmistir. Sen kaybettin ey dunya!!!!!!!!!
  • adamın terörist olduğundan şüpheleniyorsan, öldür gitsin. ben amerikan adaletinin çok gevşek olduğunu düşünüyorum. elinde binlerce nükleer bomba olduğu halde kullanmayan, 3-5 teröristin madarası olmuş bir ülke konumunda.
  • Kâfirler istesede istemesede Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktir

ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın (44) Miami'deki Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alınıp 2 saat dini inancı hakkında sorgulandığı ortaya çıktı.

Miami New Times gazetesinin haberine göre, ailenin avukatı Chris Mancini, Muhammed Ali'nin oğlu Muhammed Ali Jr.'ın Jamaika'dan annesi ile dönerken 7 Şubat'ta Miami Fort Lauderdale Havalimanı'nda gözaltına alındığını açıkladı.

Habere göre gümrük memurunun sorularına cevap veren annesi Khalilah Camacho-Ali, eşiyle çekilmiş bir fotoğrafı da gösterip gümrükten geçti. Ancak aynı gümrük memuru, Amerikan vatandaşı olan ve hiçbir suç kaydı olmadığı belirtilen ünlü boksörün oğluna iki kez "Müslüman mısın" diye soru sordu ve ardından geçişine izin vermedi.

"Adını nereden aldın"
Gişede yaklaşık yarım saat bekleyen Muhammed Ali'nin oğluna birkaç kez "Adını nereden aldın" ve "Müslüman mısın" gibi sorular soran gümrük memurunun daha sonra Muhammed Ali Jr.'ı küçük bir odaya götürdüğü belirtildi.

Burada da başka bir memurun benzer sorularına muhatap olan Muhammed Ali Jr.'ın dini inancı ile ilgili maruz kaldığı muameleyi değerlendiren ailenin avukatı Mancini, yeni yönetimin 27 Ocak'ta aldığı 7 Müslüman ülkeye getirilen vize yasağına da gönderme yaparak, "Bu bir hakarettir." dedi.

2 saati bulan sorgulama ve bekleme sürecinin ardından Muhammed Ali Jr.'ın ülkeye giriş yapabildiğini belirten Mancini, "Biz bu ülkede insanları dinlerine göre ayrımcılığa tabi tutmayız." yorumunu yaptı.

Konuyla ilgili Amerikan medyasının sorularına cevap veren gümrük yetkilileri, yolcu mahremiyetini gerekçe göstererek konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 27 Ocak'ta imzaladığı ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman 7 ülkeye 3 ay vize yasağı getiren kararnamenin yürütmesi federal bir yargıç tarafından durdurulmuştu. Ancak son haftalarda birçok havalimanında özellikle Müslüman bazı yolcuların uzun gümrük prosedürlerine takıldıkları şikayetleri kamuoyunda sıkça dile getirilmeye başlamıştı.

Efsane Boksör Muhammed Ali: Tek yapabileceğim doğruluk ve dürüstlük için dövüşmek

ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016'da Arizona'da hayatını kaybetmişti.

Muhammed Ali'nin oğluna havalimanında gözaltı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

ercan ~ 12 ay önce
Ömer D ye cevap yazanların yazdıkları ''vah , vah'' dedirten cinsten. Allah akıl fikir versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ey Amarikaaaaaa ~ 12 ay önce
Artik maske dustu, gercekler ortaya cikti, 50 yildir dunyadaki, irkci, asiri dinci, hirsiz, katil rejimleri ve diktatorleri muttefik ve dost diye destekleyen bir ulkenin, uygulamada bundan bagimsiz ve farkli olmasi dusunulemezdi. Amerika aslina donmus gercek rengini belli etmistir. Sen kaybettin ey dunya!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmed ~ 12 ay önce
adamın terörist olduğundan şüpheleniyorsan, öldür gitsin. ben amerikan adaletinin çok gevşek olduğunu düşünüyorum. elinde binlerce nükleer bomba olduğu halde kullanmayan, 3-5 teröristin madarası olmuş bir ülke konumunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ömer D ~ 12 ay önce
Kâfirler istesede istemesede Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 12 ay önce
Sen hayal kurmaya devam et haci. Feto'nun sloganini gelip burada pazarlama. O is bitti dostum. Bundan sonra Islam icin tek son toplu imhadir.
heheh kara cahil... ~ 12 ay önce
O fetoş sloganı değil, ayet.
Ayet ~ 12 ay önce
Ustune limon sIk, bir sabah bir aksam yemekten sonra al. Belki bir faydasi olur. Bu arada Cin'liler ucak yapti haberin olsun. Sen sahabe oykuleri anlatmaya devam et HACI

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000