10 Nisan 2016, Pazar 08:48:33

Muğla'ya ek sefer önerisi

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum Otelciler Derneği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu'nu (BYK) ziyaret etti. AK Partili Öztürk, Muğla'ya ek uçak seferlerin konması halinde turizm sıkıntısının aşılacağını söyledi.
  • frankfurttan hic olmazsa hafada iki gun dalamana THY rinin yaz kis direk seferi olmasi lazim.
  • Bodrum kibris ucuslari neden yapilmaz?? Diyarbakirdan kibris var bodrumdan antalyadan neden yok??
  • Eyyy paralellll
  • Bodruma yurt dişindan direk sefer ve ist bodrumu sefer arttırmak lazım günde 2 sefer şu anda uçuş var ve uçuşlar full neyi brkliyor thy

Bodrum Otelciler Derneği ile TÜRSAB BYK'yi ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, turizmle ilgili sorunları dinleyip, görüş alışverişinde bulundu. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demirlap'in de eşlik ettiği Öztürk, ziyaretlerinin sonunda açıklama yaptı.

Bu yıl kaygıların güvenlikten yana olduğunu söyleyen Öztürk, "Bundan kaynaklanan, özellikle yurt dışı uçak iptalleri var. Ülkenin imajını hep beraber düzelteceğiz. Bu işin siyaseti yok. Turizmin siyaseti yok" dedi. Diğer ülkelerde terör olayları yaşanmıyormuş gibi sadece Türkiye'ye özel bir durum gibi gösterildiğini söyleyen Öztürk, "Bunu aşmanın ve ülkemizin ne kadar güvenli bir ülke olduğunu anlatmanın temel yolu da, elbirliği içerisinde bu imajı doğru bir şekilde yönetmemiz lazım. Ülkemizin başındaki karamsar hava da yavaş yavaş dağılmaya başladı aslında. İnşallah beklendiği gibi yüzde 40'lar seviyesinde bir kayıp değil, bizim de beklediğimiz yüzde 20-15'ler seviyesinde kayıpla kapatacağımızı düşünüyoruz. İnşallah sektör temsilcilerimiz açısından da güzel bir yıl olur" dedi.

MUĞLA İÇİN EK SEFER İSTEĞİ
Uçak iptalleri nedeniyle yaşanan sıkıntıya değinen AK Partili Öztürk, "Ülkemize gelmek isteyen turist var. Fakat uçak bulamadıkları yönünde şikayetler alıyoruz. Dünyanın en büyük hava yollarından birine sahibiz. Özellikle Londra'dan, Manchester'dan, Avrupa'nın diğer şehirlerinden Bodrum'a, Dalaman'a direk uçuşları kendimiz koymamız lazım. Eğer uçak problemlerini halledersek, bizim turist problemimiz kalmaz. Yurtiçinde de bazı şehirlerinden Bodrum'a, Dalaman'a uçak seferli koymalarını istiyoruz. Muğla, dünyanın en güzel yerlerinden biri" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜRSAB Bodrum BYK Başkanı Sevinç Gökbel ise "Şu anda hükümetimizin turizm sektörüne destek ve teşvikleri herkesi doğal olarak kapsamıyor. Bizim bölge olarak ihtiyaçlarımız farklı. Bunları paylaştık. Verimli bir bilgi paylaşım oldu. Umarız lehimize rahatlatıcı kararların çıkmasına vesile olur" dedi.

Muğla'ya ek sefer önerisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

musa ~ 2 yıl önce
frankfurttan hic olmazsa hafada iki gun dalamana THY rinin yaz kis direk seferi olmasi lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oscar ~ 2 yıl önce
Bodrum kibris ucuslari neden yapilmaz?? Diyarbakirdan kibris var bodrumdan antalyadan neden yok??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yyy ~ 2 yıl önce
Eyyy paralellll

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bodrum ~ 2 yıl önce
Bodruma yurt dişindan direk sefer ve ist bodrumu sefer arttırmak lazım günde 2 sefer şu anda uçuş var ve uçuşlar full neyi brkliyor thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000