27 Kasım 2017, Pazartesi 19:01:33

MSB Bakanı Canikli; "TF-X'te gecikme olmayacak"

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, milli muharip uçağı TF-X'te gecikmeye olmayacağını açıkladı.
  • Gelecek seçimde oyları çalmak da yetmeyecek iktidar musallatına , üç beş oy da burdan kapmayı düşünüyor olmalı.
  • hyr en gec 2018 de göklerde eblki daha erken olur seçime bağlı:)
  • breh breh breh.. uctuk gene!!
  • Yaw adam dese ki ;biz Türkler uçak da yapmayacağız, otomobil de yapmayacağız,tank da top da tüfek de.....Siz kronik vakalar buna da karşı çıkar;hayır yapacağız hem de 2023 de dersiniz...Ne garip,tuhaf bir jenerasyon,ne acı bir vatan oldu burası....

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TUSAŞ tarafından yapılacak milli muharip uçağı projesiyle ilgili açıklama yaptı.

Bakn Canikli, TF-X projesinin olabilecek en kısa sürede bütün aşamalarını gerçekleştireceklerini belirtti. Projede gecikmey olmayacağını açıklayan Bakan Canikli, ""Temel hedefimiz 2023'te havalandırmak" dedi.

Projenin esas itibarıyla Türkiye’nin ihtiyacı olarak ortaya çıktığını ifade eden Canikli, birçok ülkeden teknoloji transferi anlamında destek alındığını, İngiltere'nin de bu çerçevede projeye dahil olduğunu söyledi.

Canikli, henüz net olmamakla birlikte İngiltere'nin de bazı ihtiyaçlarını bu projeden karşılama ihtimalinin gündeme geldiğini de kaydetti.
"İngiltere'nin de kendi savaş uçağının bir kısmını ez azından karşılaması halinde, çok daha sofistike bir ürün olarak ortaya çıkar. O açıdan önemli." diyen Canikli, motorla ilgili çalışmaların ise birkaç farklı kanaldan yürütüleceği bilgisini verdi.

Çok sayıda platformda aynı anda yürütülen çalışmaların projelerin tamamlanmasına daha büyük katkı sağladığını vurgulayan Canikli, "Tek bir firmaya, tek bir ülkeye bağlı kaldığınız zaman projenin belli bir aşamasında farklı sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. A ülkesi, B firmasıyla falan alakası yok. Projenin 3. yılında, 4. yılında geldiğiniz o noktada tek bir firmayla çalışıyorsunuz. Yani alternatifi yok firmanın. Tabii bu elini bize karşı güçlendiriyor. Büyük, önemli, stratejik, uzun vadeli projelerde özellikle teknoloji transferini de istediğimiz projelerde yedekli çalışmak lazım” diye konuştu.

Türkiye'nin benzer bir yolu hava savunma sistemi konusunda da izlediğini anlatan Canikli, S-400 füze sistemi alımının da bu bağlamda gündeme geldiğini söyledi. Bir yandan da Eurosam ile füze sistemi geliştirme, üretme ve kullanma yoluna gidileceğini ifade eden Canikli, "Bizim amacımız kesinlikle Türkiye’nin bu teknolojiye sahip olmasını sağlamak. Birinci hedefimiz bu" görüşünü dile getirdi.

MSB Bakanı Canikli; "TF-X'te gecikme olmayacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Yatırım ~ 8 ay önce
Gelecek seçimde oyları çalmak da yetmeyecek iktidar musallatına , üç beş oy da burdan kapmayı düşünüyor olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hyr ~ 8 ay önce
hyr en gec 2018 de göklerde eblki daha erken olur seçime bağlı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
*_* ~ 8 ay önce
breh breh breh.. uctuk gene!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müzmin muhalifler ~ 8 ay önce
Yaw adam dese ki ;biz Türkler uçak da yapmayacağız, otomobil de yapmayacağız,tank da top da tüfek de.....Siz kronik vakalar buna da karşı çıkar;hayır yapacağız hem de 2023 de dersiniz...Ne garip,tuhaf bir jenerasyon,ne acı bir vatan oldu burası....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000