25 Ekim 2010, Pazartesi 12:16:28

MOTOR PİSTE ÇARPTI

Türk Hava Yolları’na ait Airbus 340 tipi uçak, Brüksel’deki Zaventem Havaalanı’na iniş sırasında sol motoru yere vurdu.
  • Arkadaşım THY kadar mazisi büyük ve Tescilli firma olup butür ufak tefek kazaları yapmayan şirket varmı her firmada olabilir en büyük kazamız bu olsun beterin beteri var tam bi muhalefetçisin siz uçak kullanmayı kendi işinizle karıştırdınız galiba buişler dışarda simit satmaya benzemez iyi çalışmlar...
  • Kazalar THY den gelen diyen arkadaşa seslenirim ! 3-5 uçaklı firmaları 140 filosu olan THY ile kıyaslıyor sanırım ! Şirketiniz ne kadar büyükse karşılaşabileceğiniz sorunlarda daha fazladır... Ayrıca kaza yapan bir tek THY değildir dünyada !!!
  • Çoluk çocuk dediğiniz kaptan pilot THY'nin en tecrübeli ve başarılı pilotlarından... Kaptanımıza buradan geçmiş olsun diyor mesleğine verdiği hassasiyet için ayriyetten teşekkür ediyorum.
  • havacilikta yasanan her sorunun sadece THY 'ye ozgu oldugunu dusunenler yabanci havacilik sitelerini takip ederseniz benzer durumlarin onlarda da yasandigini gorebilirsiniz. Aradaki tek fark onlar uygarca birbirini isirmadan sadece olaya ait gorus alisverisinde bulunurlar.
Türk Hava Yolları uçağı Belçika’da büyük tehlike atlattı. Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havaalanı’na iniş yapan uçak, sol motorunu piste vurdu.

Şans eseri ucuz atlatılan olay şöyle yaşandı. Dün Brüksel’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan kalkan TK 1937 sefer sayılı Airbus 340-300 tipi uçak, Zaventem Havaalanı’na iniş için alçaldı. TC-JDN kuyruk tescilli uçak, yerel saatle 10:00’da 25 sol pistine teker koyduktan sonra bir anda uçağın sol motoru piste dokundu.Çarpma sonrası uçağın motorunda küçük çaplı hasar oluştu.

Uçak teknik ekiplerce kontrol altına alındı. Uçakta 180 yolcu bulunduğu öğrenildi. Kazanın neden oluştuğuna ilişkin araştırmalar sürüyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

MOTOR PİSTE ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşım THY kadar mazisi büyük ve Tescilli firma olup butür ufak tefek kazaları yapmayan şirket varmı her firmada olabilir en büyük kazamız bu olsun beterin beteri var tam bi muhalefetçisin siz uçak kullanmayı kendi işinizle karıştırdınız galiba buişler dışarda simit satmaya benzemez iyi çalışmlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kazalar THY den gelen diyen arkadaşa seslenirim ! 3-5 uçaklı firmaları 140 filosu olan THY ile kıyaslıyor sanırım ! Şirketiniz ne kadar büyükse karşılaşabileceğiniz sorunlarda daha fazladır... Ayrıca kaza yapan bir tek THY değildir dünyada !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çoluk çocuk dediğiniz kaptan pilot THY'nin en tecrübeli ve başarılı pilotlarından... Kaptanımıza buradan geçmiş olsun diyor mesleğine verdiği hassasiyet için ayriyetten teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
havacilikta yasanan her sorunun sadece THY 'ye ozgu oldugunu dusunenler yabanci havacilik sitelerini takip ederseniz benzer durumlarin onlarda da yasandigini gorebilirsiniz. Aradaki tek fark onlar uygarca birbirini isirmadan sadece olaya ait gorus alisverisinde bulunurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000