08 Mayıs 2016, Pazar 08:50:18

Model uçaklar havalandı

Eskişehir'in İnönü ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen "F3A Radyo Kontrollü Model Uçak Akrobasi Türkiye Şampiyonası"nın bugün başlayacak yarışları öncesinde dün antrenmanlar yapıldı.
  • havacılığı sevdirmek ve yaygınlaştırmak amaçlı diyor haberde...ilginç!uygulamada görünen farklı oysa?havacılıktan nefret ettirmek,yaptırmamak için ne gerekiyorsa yapmak,en basit işleri bile kilitlemek üzerine bir çalışma var ortada.yukarıdaki haberde yarışanlar,tüm bunların dışında,amatör ruhlarını kaybetmemiş,disiplinle çalışan profesyoneller.thk ise bunlar üzerinden prim yapmaya çalışan,milyonlarca liralık yolsuzluk ve akıl almaz idari hatalar yaptım ama hala burdayım, demeye çalışıyor. resim budur.

Eskişehir'in İnönü ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen "F3A Radyo Kontrollü Model Uçak Akrobasi Türkiye Şampiyonası"nın bugün başlayacak yarışları öncesinde dün antrenmanlar yapıldı.

Türk Hava Kurumu'nun havacılığı sevdirmek ve yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında düzenlediği şampiyonada, model uçaklar kıyasıya mücadele edecek. İnönü'de dün başlayan antrenmanlardan sonra, bugün yapılacak olan F3A Radyo Kontrollü Model Uçak Akrobasi Türkiye Şampiyonasında yarışmacılar hem ferdi hem de takım olarak değerlendirilecek.

Deneyimli hakemlerin gözetiminde yapılacak şampiyonada, nefes kesen akrobatik hareketler izleyicileri büyüleyecek. İnönü'de 15'incisi düzenlenen yarışmada, 48 katılımcı yer alıyor.

Yarışma ile ilgili bilgiler veren THK Genel Yönetim Kurulu üyesi ve Simav Şube Başkanı Mehmet Aydın Uzun, " resmi antrenman günü. Yarın da (bugün) resmi yarışlarımız başlıyor. Saat 4 gibi bitecek ve daha sonrasında da ödül törenimiz ve hava gösterimiz olacak. Bu yarışmanın sonunda da Türkiye Milli Takımı belirlenecek. Dolayısıyla bu milli takımda buradaki yaptıkları hareketlerle bizi yurtdışında temsil edecek. Bunu da Türk Hava Kurumu olarak bu yarışmacılarımızın lisanslarını ve diğer ihtiyaçlarını karşılayarak yurtdışında yarışmalarını sağlıyoruz. İlk 3 kişi Milli Takım'da yer alacak. Esasında buna bakarsak İnönü’de böyle bir tesise sahip olarak buraya dışarıdan gelecek yerli ve yabancı insanları ağırlamış olacak. Aynı zamanda ekonomi olarak da çok ciddi bir katkı sağlamış olacak. Bu havacılık sporları çerçevesinde İnönü, bizim THK olarak gözbebeğimiz. İlerleyen süre içerisinde bu aktivitelerin daha fazla yapılması gerçekleştirilecek. Çünkü THK bugün burada hizmet veriyorsa, Türk halkının desteğiyle veriyor. THK’ya şöyle bakmak lazım. Eğer burada biz bu desteği vermemiş olsaydık, bu desteği verecek olanlar yabancı ülkelerden birileri olurdu. Çünkü ülkemiz hava sporları alanında, sivil havacılık olarak çok ilerlemiş durumda. Biz de halkımızın desteğiyle daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz dedi.Model uçaklar havalandı

Facebook Yorum

Yorumlar

slogan ~ 2 yıl önce
havacılığı sevdirmek ve yaygınlaştırmak amaçlı diyor haberde...ilginç!uygulamada görünen farklı oysa?havacılıktan nefret ettirmek,yaptırmamak için ne gerekiyorsa yapmak,en basit işleri bile kilitlemek üzerine bir çalışma var ortada.yukarıdaki haberde yarışanlar,tüm bunların dışında,amatör ruhlarını kaybetmemiş,disiplinle çalışan profesyoneller.thk ise bunlar üzerinden prim yapmaya çalışan,milyonlarca liralık yolsuzluk ve akıl almaz idari hatalar yaptım ama hala burdayım, demeye çalışıyor. resim budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasılda ~ 2 yıl önce
Özledim havacılıkla buluştuğum ilk uçuşumu yaptığım yer asla unutamam planör vinç kalkışı ve yamaç paraşütü c tepesi hayatım boyunca hep yardım amaçlı olacağım Thk ya çünkü onlar hayallari olanlara bir umut oluyorlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000