25 Ağustos 2017, Cuma 08:40:55

Mısır'a charter uçuşlar başlamayacak!

Rusya’nın 2015’te durdurduğu Mısır (charter) uçuşlarını bu yıl sonuna kadar yeniden başlatmayacağı belirtildi.
  • Beğenmeyenler kapak olsun biz dönek değiliz sözümüzün her zaman arkasındayız

İzvestiya gazetesinin havacılık sektöründeki Rus diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Rusya’nın Mısır’a 2015’te durdurduğu charter uçuşlarını bu yıl sonuna kadar yeniden başlatmayacağı belirtildi.

İzvestiya'ya konuşan Rus diplomatik kaynak "2017 yılında Mısır'a charter uçuşları yeniden başlatılmayacak. Hurgada ve Şarm el Şeyh havalimanlarının 30 Eylül'e kadar denetlenmesi gerekecek. Şimdilik her şey görüşme aşamasında" ifadelerini kullandı.

Kahire Havalimanı'nın güvenlik açısından Rus turistleri kabul etmeye hazır olduğunu, ancak her şeyin ülke içindeki politik duruma bağlı olduğunu belirten kaynak "Bu konuda muhakkak Rusya'nın kararı gerekli" dedi.

Rusya Federal Havacılık Kurumu'nun (Rosaviatsiya) havalimanı ile ilgili bir rapor hazırlayıp karar için hükümete sunduğunu belirten kaynak, ilk etapta Kahire Havalimanı'nın düzenli uçuşlara açılacağını ve charter uçuşlarının açılmasının henüz söz konusu olmadığını ifade etti.

Rusya'nın St. Petersburg kentine giden Rus Kogalımaviya (Kolavia) Havayolları'na ait uçak, Şarm el Şeyh'ten kalkışından kısa süre sonra Sina yarımadasında düşmüş ve 224 kişi ölmüştü. Olayın ardından Mısır'a charter uçuşları durdurulmuştu. Uçağınsa kabine konan bomba düzeneği ile havada patlatması nedeniyle düştüğü belirtilmişti.

Mısır'a charter uçuşlar başlamayacak!

Facebook Yorum

Yorumlar

Rus asıllı LAZ ~ 1 yıl önce
Beğenmeyenler kapak olsun biz dönek değiliz sözümüzün her zaman arkasındayız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000