26 Mayıs 2016, Perşembe 09:54:15

Mısır uçağının ELT cihazı bulundu

Akdeniz'de düşen Mısır yolcu uçağına ait ELT cihazının yeri tespit edildi.
  • Bu Iste anormal durum var Fransislarin pacalari tutustu ve teknik arisaya yikmak istiyorlar. Misir kendi adina saglam bu isin arkasinda olmasi gerekiyor yoksa yine musirin üstüne kalir. Artikin kolay bu dünyada heycan istiyorsan yolla ucagini müslüman devletine ve onlari sorumlu yap. Yemezler Fransa ne yapicak bu isten siyrilmaya bakicak!!! Shgm air france denetlemeye al
  • Çok eskiden Normal,Acele,Yıldırım yanısıra ELT telgraf da vardı.En adisiydi ,10-15 günde varırdı.80'lerde galiba,kaldırıldı.

Paris-Kahire seferi sırasında Akdeniz'e düşen Mısır Hava Yolları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağına ait  Acil Yer Bulma Vericisi (ELT) cihazının yerinin tespit edildiği bildirildi.

Uçağın düşmesine ilişkin oluşturulan araştırma komitesinin başkanı pilot Eymen el-Mukaddem, yaptığı açıklamada, herhangi bir kaza durumunda otomatik ya da manuel olarak aktif hale gelerek sinyal veren ELT cihazının, uçağın düştüğü noktadan 5 kilometre uzaklıkta bulunduğunu belirtti.

Cihazın Silahlı Kuvvetlere bağlı araştırma ve kurtarma ekibine teslim edildiğini ifade eden Mukaddem, uçağın karakutusunun ise henüz bulunamadığını ve bunun için de yabancı uzman bir şirketten yardım alınacağını kaydetti.

Mısır Hava Yolları’na ait A320 tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken, 19 Mayıs Perşembe günü 02.45’te Akdeniz’de Mısır hava sahasında radardan kaybolmuştu.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi olmak üzere 10 mürettebat bulunduğu, bunlardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin Iraklı, diğer 9'unun İngiliz, Belçikalı, Kuveytli, Suudi Arabistanlı, Sudanlı, Çadlı, Portekizli, Cezayirli ve Kanadalı olduğu açıklanmıştı.

Mısır uçağının ELT cihazı bulundu

Facebook Yorum

Yorumlar

Normal ~ 2 yıl önce
Bu Iste anormal durum var Fransislarin pacalari tutustu ve teknik arisaya yikmak istiyorlar. Misir kendi adina saglam bu isin arkasinda olmasi gerekiyor yoksa yine musirin üstüne kalir. Artikin kolay bu dünyada heycan istiyorsan yolla ucagini müslüman devletine ve onlari sorumlu yap. Yemezler Fransa ne yapicak bu isten siyrilmaya bakicak!!! Shgm air france denetlemeye al

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Telegram ~ 2 yıl önce
Çok eskiden Normal,Acele,Yıldırım yanısıra ELT telgraf da vardı.En adisiydi ,10-15 günde varırdı.80'lerde galiba,kaldırıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000