12 Aralık 2010, Pazar 10:20:53

MİLYON DOLARLIK UÇAĞIN SON ANLARI

ABD Hava Kuvvetleri, 28 Temmuz 2010'da Alaska'da düşen C-17 tipi nakliye uçağının kaza görüntülerini ve raporunu yayınladı. Gösteri uçuşu yapan 184 milyon Dolar değerindeki uçağın pilotaj hatası nedeniyle düştüğü açıklanırken olayda 4 mürettebat hayatını kaybetmişti.
  • Bazı yorumcuların POF (Principles of Flight)'tan haberdar olmadıklarını açıkça gördüm. Açın bakın biraz dönüşlerde lift-weigh-thrust-drag ne oluyor ? T-tail karakteri nasıldır, nedir ? Zor değil de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak insanı komik duruma düşürüyor.
  • pilotun ilk sola doğru dönüşünden sonra bu uçakla bu şekilde sert bir yatış içerisine giremeyeceğini bilmesi lazımdı insanlar karada yaşayacak şekilde yaratılmışlardır kimse unutmasın ki bir uçak nekadar olağanüstü yapılsa dahi muhakkak bir üretim hatası uzun yıllardan sonra bile ortaya çıkabiliyor pilotun yapmak istediğini havadaki canlılar ancak yapabilir uçarken dehşetle izledim gerçekten çok korkunç sanki pilotun kalkarken bile ölmek için acelesi varmış gibi geldi bana yazık olmuş....
  • hahahahahaha :D gece gece hiç güleceğim yoktu.
  • O uçak düşmediki...!! gösterinin esas geri kalanı bundan sonraydı zaten ...:)

Alaska Joint Base Elemendorf-Richardson Hava Üssü'nde 31 Temmuz 2010'daki Arctic Thunder Air Show'da gösteri uçuşu yapmak üzere havalanan uçak, pilotun keskin dönüşü sırasında süratsiz kaldı. Pilotun uçağı kurtarma çabası yetersiz kalınca C-17 tipi dört motorlu nakliye uçağı hava üssünün yakınlarında bulunan demiryoluna çakıldı. Olayda 2'si pilot 4 mürettebat hayatını kaybetti.

Yapılan incelemede pilotun keskin dönüşle uçağın limitlerini zorladığı ortaya çıktı. Amerikan Hava Kuvvetleri videoda uçağın çakılış anını kazada hayatını kaybeden personelin ailelerini düşünerek yayınlamama kararı aldı.

MİLYON DOLARLIK UÇAĞIN SON ANLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bazı yorumcuların POF (Principles of Flight)'tan haberdar olmadıklarını açıkça gördüm. Açın bakın biraz dönüşlerde lift-weigh-thrust-drag ne oluyor ? T-tail karakteri nasıldır, nedir ? Zor değil de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak insanı komik duruma düşürüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
pilotun ilk sola doğru dönüşünden sonra bu uçakla bu şekilde sert bir yatış içerisine giremeyeceğini bilmesi lazımdı insanlar karada yaşayacak şekilde yaratılmışlardır kimse unutmasın ki bir uçak nekadar olağanüstü yapılsa dahi muhakkak bir üretim hatası uzun yıllardan sonra bile ortaya çıkabiliyor pilotun yapmak istediğini havadaki canlılar ancak yapabilir uçarken dehşetle izledim gerçekten çok korkunç sanki pilotun kalkarken bile ölmek için acelesi varmış gibi geldi bana yazık olmuş....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hahahahahaha :D gece gece hiç güleceğim yoktu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
O uçak düşmediki...!! gösterinin esas geri kalanı bundan sonraydı zaten ...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000