04 Ocak 2017, Çarşamba 14:34:30

Milli helikopterde önemli gelişme

Milli Savunma Bakanı Işık, "İnşallah 6 Eylül 2018 saat 06.00'da Türkiye'nin kendi geliştirdiği özgün, milli helikopterini de uçurmuş olacağız'' dedi.
  • Yerli parçaları hangisi ? Bari önemli parçalarını biz üretelim
  • Mars'a koloni de isteruk
  • Bir ara milli araba milli ucakta yapacaktık ne oldu!! lütfen daha fazla insanlarla kafa bulmayın yeter.su ülkeyi yönetin terör dururun yeter.
  • Üfrükçü hoca gibi geleceği bilmiş, ilk önce söz verdiğin milli arabayı yola çıkar.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, üretimi tamamlanan 19'uncu "T-129 ATAK Helikopteri''nin birliğine uğurlanması töreninde konuştu.

Işık, "İnşallah 6 Eylül 2018 sabah saat 06.00'da Türkiye'nin kendi geliştirdiği özgün, milli helikopterini de uçurmuş olacağız'' dedi.

Fırat Kalkanına ilişkin açıklamalarda bulunan Fikri Işık, "Ümit ederiz ki başta ABD olmak üzere bütün koalisyon güçleri, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekatı'nda ihtiyaç duyduğu hava desteği ve diğer desteği verir. Bu noktada gereken adım daha fazla gecikmeden atılmış olur." dedi.

Bakan Işık, "Özellikle NATO'da uzun yıllar birlikte olduğumuz ülkelerin, DEAŞ ile mücadele için koalisyon oluşturmuş ülkelerin DEAŞ'a karşı mücadelede son derece kritik bir yer olan El Bab'a karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu'nun başlattığı bu operasyona destek vermemesi doğrusu düşündürücü." ifadelerini kullandı. 

Milli helikopterde önemli gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Sef ~ 2 yıl önce
Yerli parçaları hangisi ? Bari önemli parçalarını biz üretelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Motoru yerli ~ 2 yıl önce
2018'e yetiştirilmeye çalışılan yerli turboşaft motoru var, TS1400 araştır. Atak T129'da dahi aynı motor kullanılacak bitince.
Mars kolonisi ~ 2 yıl önce
Mars'a koloni de isteruk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayaller... ~ 2 yıl önce
Bir ara milli araba milli ucakta yapacaktık ne oldu!! lütfen daha fazla insanlarla kafa bulmayın yeter.su ülkeyi yönetin terör dururun yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Terrör? ~ 2 yıl önce
Hangi ülke terrörü durdurabildi? Terrörün yok olmasi icin öncelikle abd yok olmali
terröre ~ 2 yıl önce
fransa durdurdu mesela?
Tarikatcı hoca ~ 2 yıl önce
Üfrükçü hoca gibi geleceği bilmiş, ilk önce söz verdiğin milli arabayı yola çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000