04 Temmuz 2012, Çarşamba 16:01:11

MİLAS-BODRUM DIŞ HATLAR'I SECURITAS KORUYOR

Securitas Türkiye, Muğla Milas - Bodrum Havaalimanı bünyesinde Haziran ayında hizmete giren Dış Hatlar Terminali’nin güvenlik hizmetlerini yürütüyor.

Muğla Milas - Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yolcuların girişlerinden ve uçuş kapılarına kadar olan güvenliğinden sorumlu olan Securitas Türkiye, havalimanında 65’i kadın ve 135’i erkek olmak üzere toplamda 200 personel ile hizmet veriyor. Terminal güvenliği, kamuya açık olmaları sebebiyle riskli görev alanları olarak değerlendirilen havalimanlarında birinci güvenlik hattını oluşturuyor.

Muğla Milas - Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin hizmete girişinden önceki hazırlık sürecinde söz konusu bölgede iş gücü olarak yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirten Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, çok sayıda aday arasından seçim yaptıklarını dile getirdi.

Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat KösereisoğluDahil oldukları her projede güvenlik personelinin eğitimine büyük önem verdiklerine de değinen Kösereisoğlu, “Muğla Milas - Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde hizmet vermeye başlamadan önce de eğitim konusunda aynı hassasiyeti gösterdik. Havalimanında görevlendirdiğimiz güvenlik personeline 12 Mart 2012 tarihinden başlayarak simülasyon eğitimi hariç toplamda 288 saat eğitim verdik” dedi.

Kapalı alanı yaklaşık 100 bin metrekareyi bulan Muğla Milas – Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminal Binası, güvenlik amacıyla 700’den fazla kamera tarafından 7/24 izleniyor. Yılda 5 milyon yolcuyu misafir edecek şekilde tasarlanan ve 100 milyon Euroluk bir yatırım sonucunda inşa edilen Muğla Milas – Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin, Türkiye ekonomisinin yanı sıra bölge ekonomisine de önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

MİLAS-BODRUM DIŞ HATLAR'I SECURITAS KORUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000