27 Aralık 2015, Pazar 12:24:25

Metrojet uçağıyla ilgili şok iddia

İngiltere'de yaşayan eski KGB ajanı, Mısır'da 224 kişiye mezar olan Rus uçağıyla ilgili korkunç şüpheyi dile getirdi.
  • oligarkların pis işleri... game of thrones halt etsin!
  • Mahir kaynak. :)
  • Ucak ilgili aciklama yapilmadan ucak sirketine 1 hafta once ucak dusuruldu bilgisi verildigi soylenmektedir. Ucak zaten sabikali oldugu icin gelecek tepki beklenmis kimse nicin dustugu ile ilgili bir bilgi yapamadigi icin senorya uygulanmaya baslanmistir. Ucak sirketinin sahibi ve arkasindaki bahceye bakinca bu senorya cok garip gelmiyor, nicin boyle bir sey yapildigi konusu ise abd nin arap bahari ile baslattigi bolgedeki sikintinin sebebi bunlar arap bahari ile baslayip avrupayi saran rusya turkiye arasini acmaya kadar giden oyunun parcasi
  • Mısır sabotaj değil diyor. Peki sigorta şirketleri ne diyor?

Boris Karpichkov adlı eski KGB ajanı, Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinden, Rusya’nın St. Petersburg şehrine giden Rus yolcu uçağının düşmesiyle ilgili bir iddia ortaya attı.

Karpichkov, olayın arkasında, saldırıyı üstlenen DAEŞ’in değil, Kremlin’in olduğunu öne sürdü. Daily Mail’in haberine göre Karpichkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu trajediye izin vermesinin sebebinin, hem Ukrayna’daki agresif tavrının ardından Rusya’ya sempati kazandırmak hem de DAEŞ’le ‘sözde savaşı’ için destek görmek olduğunu ileri sürdü. Putin’in bunu Esad’a muhalif gruplara saldırmak için kılıf olarak kullandığını iddia etti. 

SİLAH TİCARETİNE DESTEK

Karpichkov'un iddialarına göre planı, GRU (Rus askeri istihbarat teşkilatı) hazırladı ve ‘bir taşla iki kuş vurmak’ istedi; böylece DAEŞ suçlanarak Rusya’nın bölgedeki askeri operasyonlarına onay alınacak ve Ortadoğu’yla silah ticareti desteklenecekti.

224 kişiye mezar olmuştu

Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinden 31 Ekim'de kalkan Rus hava yolu şirketi Metrojet’e ait yolcu uçağı, 23 dakika sonra Sina yarımadasında düşmüş, 224 kişi ölmüştü. Uçak St.Petersburg'a gidiyordu. Olayı DAEŞ üstlenmişti. Rusya Federal Güvenlik Servisi Başkanı Aleksander Bortnikov, "Rus yolcu uçağı su götürmez biçimde terörist saldırı sonucu düştü" demişti. 

Metrojet uçağıyla ilgili şok iddia

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

oligark ~ 3 yıl önce
oligarkların pis işleri... game of thrones halt etsin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaynak ~ 3 yıl önce
Mahir kaynak. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pis kokular ~ 3 yıl önce
Ucak ilgili aciklama yapilmadan ucak sirketine 1 hafta once ucak dusuruldu bilgisi verildigi soylenmektedir. Ucak zaten sabikali oldugu icin gelecek tepki beklenmis kimse nicin dustugu ile ilgili bir bilgi yapamadigi icin senorya uygulanmaya baslanmistir. Ucak sirketinin sahibi ve arkasindaki bahceye bakinca bu senorya cok garip gelmiyor, nicin boyle bir sey yapildigi konusu ise abd nin arap bahari ile baslattigi bolgedeki sikintinin sebebi bunlar arap bahari ile baslayip avrupayi saran rusya turkiye arasini acmaya kadar giden oyunun parcasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mısır ~ 3 yıl önce
Mısır sabotaj değil diyor. Peki sigorta şirketleri ne diyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000