22 Kasım 2011, Salı 18:30:35

METİNER'DEN İSİM ÖNERİSİ DE GELDİ...

Parti Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner canlı yayında Dersim Katliamı’yla ilgili dikkat çeken önerilerde bulundu...
  • sevgili basbakanimiz sayin metinere gerekli cevabi verdi ben onun yerinde olsam bir dakika beklemeden akp'den istaifa ederdim.bundan sonra bilsinki butun kapilar kendisine kapandi hayirli traslar......................
  • beyler,dikkat ettiniz mi bilmiyorum,buraya genellikle havacılar yorum yapıyor zira bu siteyi kullananların yaptıkları yorumlara bakarsanız hemen hepsi havacı.ama ne yazıktır ki içimizde örümcek ağları ile kaplı beyincikleri olanlar da var.hayret ediyorum.şu yalak adamın verdiği bu öneriyi destekleyen,muhsin yazıcıoğlu denen katil i,fetullah denen böceği,said nursi denen vatan hainini destekleyen olması beni şaşırtıyor.densizin biri de ne var bunları desteklersek diyor.örümcek kafalı sen babanın kim olduğunu biliyorsan ATATÜRK sayesindedir.bunu idrak et bari..
  • 1923 yılında kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti, dış düşmanlara ilave olarak içeride Bölücüler ve İrtica yanlıları ile savaşıyordu. Şeyh Sait, Dersim ve diğer Doğu isyanları ile Menemen olayları bu karşı çıkışların başlıcalarıdır. Türkiye Cumhuriyeti bu isyanlara, en doğal savunma mekanizması ile cevap vermiş ve bunları bastırmak için gereken askeri harekatı uygulamıştır. O zaman yenilen Bölücü ve İrtica güçleri, bugün o yenilgilerin acını almak için karşı saldırıya geçmişlerdir. AKP’li vekilin yaptığı da bu karşı saldırının bir parçasıdır.
  • Bir isim de ben oneriyorum.Bu meydanin Adi Fatih Sultan Mehmet Uluslararasi Havalimani olsun. Aslinda bu isim Yesilkoy e daha cok yakisirdi ama buraya da verilse dn azindan Sultan Fatih e bir ufak Vefa gostermis oluruz.unutmayalim ki hepimiz Osmanli torunlariyiz
1937-38 yılları arasında Dersim’de yaşanan olaylarda Türkiye’nin ilk kadın savaş uçağı pilotu olarak gösterilen Sabiha Gökçen’in adının, İstanbul’da havalimanına verilmesine tepki gösteren Mehmet Metiner, Sabiha Gökçen'in Dersim operasyonuna gönüllü katıldığını söyledi. 38'de Dersim’in kayıp kızlarından sürgün edilen bir kişiyle yıllar sonra Adıyaman’ın Kahta İlçesi'nde tanışıp görüştüğünü aktardı.
 
YENİ İSİM ÖNERİLERİ
 
Metiner, havalimanına verilen Sabiha Gökçen isminin kaldırılması gerektiğini savundu ve yeni isim önerilerinde de bulundu. Mehmet Metiner, ‘Türkiye’de çok önemli şahsiyetler var. Örneğin o havalimanına Muhsin Yazıcıoğlu veya Turgut Özal'ın ismi verilebilir’ diye konuştu. (Enson Haber)
METİNER'DEN İSİM ÖNERİSİ DE GELDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 7 yıl önce
sevgili basbakanimiz sayin metinere gerekli cevabi verdi ben onun yerinde olsam bir dakika beklemeden akp'den istaifa ederdim.bundan sonra bilsinki butun kapilar kendisine kapandi hayirli traslar......................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
beyler,dikkat ettiniz mi bilmiyorum,buraya genellikle havacılar yorum yapıyor zira bu siteyi kullananların yaptıkları yorumlara bakarsanız hemen hepsi havacı.ama ne yazıktır ki içimizde örümcek ağları ile kaplı beyincikleri olanlar da var.hayret ediyorum.şu yalak adamın verdiği bu öneriyi destekleyen,muhsin yazıcıoğlu denen katil i,fetullah denen böceği,said nursi denen vatan hainini destekleyen olması beni şaşırtıyor.densizin biri de ne var bunları desteklersek diyor.örümcek kafalı sen babanın kim olduğunu biliyorsan ATATÜRK sayesindedir.bunu idrak et bari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1923 yılında kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti, dış düşmanlara ilave olarak içeride Bölücüler ve İrtica yanlıları ile savaşıyordu. Şeyh Sait, Dersim ve diğer Doğu isyanları ile Menemen olayları bu karşı çıkışların başlıcalarıdır. Türkiye Cumhuriyeti bu isyanlara, en doğal savunma mekanizması ile cevap vermiş ve bunları bastırmak için gereken askeri harekatı uygulamıştır. O zaman yenilen Bölücü ve İrtica güçleri, bugün o yenilgilerin acını almak için karşı saldırıya geçmişlerdir. AKP’li vekilin yaptığı da bu karşı saldırının bir parçasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir isim de ben oneriyorum.Bu meydanin Adi Fatih Sultan Mehmet Uluslararasi Havalimani olsun. Aslinda bu isim Yesilkoy e daha cok yakisirdi ama buraya da verilse dn azindan Sultan Fatih e bir ufak Vefa gostermis oluruz.unutmayalim ki hepimiz Osmanli torunlariyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000