06 Temmuz 2008, Pazar 08:08:17

"Mersin Havaalanı İsraftır"

Adana Ticaret Odası ( ATO ) Başkanı Şaban Baş, "Mersin'e yapılacak hava alanının kamu kaynaklarının israfından başka bir anlam taşımayacağını" söyledi.
  • bence bazıları mersinin buyuyup gelişmesini cekemiyor
  • Öncelikle seçim malzemesi olarak devletimizin kaynaklarını kullanmak hangi hakka hizmet ediyor. yıllardır adana-mersin düşmalığına anlam verebilmiş değilim. Öncelikle mersin uluslararası potansiyele sahip mi. acaba günümüz bazı havaalanları gibi haftanın belli günleri hizmet veren uluslararası yoksa; haftanın belirli günleri uluslararası bir havaalanı olan bir havaalanı mı. bugün bazı kriterleri incelediğimizde gerek nüfus,gerek sanayii alanında ve stratejik açıdan da bazı kriterleri lütfen görömezlikten gelmeyelim inat uğruna yapılan bir yığın havaalanı var kullanılmayan. onlardan daha çoğaltmaya gerek yok.
  • Yorumunuz... Sayin Ato baskani siz bir dünyaya bakin kac tane havalani sehrin göbeyinde var varsa dahi hepsi cok eski yapi Adana havaalani gibi siz bir meydan ve emekmahalesini gidin görün daha sonra birdaha düsünün adana havaalanina yapacaganiz masrafa adananin disinda yeni bir havaalani yaparsiniz Hic bir mersinli adanahavalanina karsi deyil ADIYAMANDA dahi havaalani var ve calisiyor bilmem adiyamana gitinizmi ama bir görün Bir ato baskani olarak inaniyorum ülke mefatlarini korursunuz böyle bos aciklamarla bir yere varamazsiniz
  • Sayın Baş bence mersin hava alanı israftır diyerek iki komşu kenti birbirine düşman etmekten başka hiçbirşey yapmamaktadır.Ayrıca mersinin siyasi anlamda ne şimdiki hükümetle nede bundan önce sıkı bir diyaloğu mevcut diildir. Eğer kendisi böyle düşünüyorsa neden 350 adet uluslar arası firmayı bünyesinde barındıran mersinin elinden U.N.D. temsilciliğini 3 firmayla adanaya aldırdınız, neden bu çekememezlik anlamıyorum yıllardır mersin çalışıyor siz ekmeğini yiyorsunuz birazda mersin yesin...

Adana Ticaret Odası ( ATO ) Başkanı Şaban Baş, "Mersin ' e yapılacak hava alanının kamu kaynaklarının israfından başka bir anlam taşımayacağını" söyledi. Baş, yaptığı yazılı açıklamada, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldınm'ın, Mersin' in lojistik üs yapılabilmesine yönelik hedefler doğrultusunda ortaya çıkan Çukurova Hava alanının Mersin'de yapılacağına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

Baş, Adana Havalimanının yapılacak tadilatla tüm bölgenin ihtiyacını karşılayabilecek bir duruma getirilmesinin mümkün olmasına rağmen, bazı kişilerin siyasi rant ve seçim yatırımı uğruna Mersin'e de bir hava alanı açılmasını sağlayarak, ülke kaynaklarının heba edilmesi yönündeki girişimlerini üzüntüyle izlediklerini ifade etti.

Son 25 yıldır bu yöndeki söylenti ve girişimlerin tümünün sonuçsuz kalmasına rağmen, konunun ısrarla gündeme getirilmesi çabalarını büyük bir şaşkınlıkla izlediklerini belirten Şaban Baş, Mersin'e yapılacak bir hava alanının, Adana Havalimanındaki yolcu trafiğinin verimsiz bir duruma gelmesini sağlayacağı gibi, Mersin'de de bir hava alanı için yeterli yolcu potansiyeline ulaşılmasının mümkün olmadığını savundu.

Baş, böyle bir projenin hayata geçirilmesinin iki komşu kente de büyük zarar vereceğini öne sürdü.

"Mersin Havaalanı İsraftır"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

GATTUNO ~ 9 yıl önce
bence bazıları mersinin buyuyup gelişmesini cekemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsa TAŞ ~ 10 yıl önce
Öncelikle seçim malzemesi olarak devletimizin kaynaklarını kullanmak hangi hakka hizmet ediyor. yıllardır adana-mersin düşmalığına anlam verebilmiş değilim. Öncelikle mersin uluslararası potansiyele sahip mi. acaba günümüz bazı havaalanları gibi haftanın belli günleri hizmet veren uluslararası yoksa; haftanın belirli günleri uluslararası bir havaalanı olan bir havaalanı mı. bugün bazı kriterleri incelediğimizde gerek nüfus,gerek sanayii alanında ve stratejik açıdan da bazı kriterleri lütfen görömezlikten gelmeyelim inat uğruna yapılan bir yığın havaalanı var kullanılmayan. onlardan daha çoğaltmaya gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Yorumunuz... Sayin Ato baskani siz bir dünyaya bakin kac tane havalani sehrin göbeyinde var varsa dahi hepsi cok eski yapi Adana havaalani gibi siz bir meydan ve emekmahalesini gidin görün daha sonra birdaha düsünün adana havaalanina yapacaganiz masrafa adananin disinda yeni bir havaalani yaparsiniz Hic bir mersinli adanahavalanina karsi deyil ADIYAMANDA dahi havaalani var ve calisiyor bilmem adiyamana gitinizmi ama bir görün Bir ato baskani olarak inaniyorum ülke mefatlarini korursunuz böyle bos aciklamarla bir yere varamazsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Sayın Baş bence mersin hava alanı israftır diyerek iki komşu kenti birbirine düşman etmekten başka hiçbirşey yapmamaktadır.Ayrıca mersinin siyasi anlamda ne şimdiki hükümetle nede bundan önce sıkı bir diyaloğu mevcut diildir. Eğer kendisi böyle düşünüyorsa neden 350 adet uluslar arası firmayı bünyesinde barındıran mersinin elinden U.N.D. temsilciliğini 3 firmayla adanaya aldırdınız, neden bu çekememezlik anlamıyorum yıllardır mersin çalışıyor siz ekmeğini yiyorsunuz birazda mersin yesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000