30 Ekim 2010, Cumartesi 08:21:49

MERKEL, SARKOZY'E ÇOK KIZDI

Avrupa Birliği (AB) liderleri Brüksel’de toplanıp, iki gündür krize karşı alacakları önlemleri tartışırken, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin uçağı burada da gündeme geldi.
  • dokunulmazlık kalkarsa memlekette adam kalmaz..
  • açıkçası söyleyeyim ben artık ne zaman televizyonlarda türban patlama olayı görsem anlıyorumki bunun arkasında birşey var..çalma olur çırpma olur bilmem ama bir şey var.
  • tamam ozaman dokunulmazlık kalksın..almanya vukuatini unuttuk sanırım..
  • benim övdüğüm insanların icratına bakarım. istersem baştaki ermeni olsun beni ilgilendiren bu ülkeye ne verdiğidir.hava ambulansı ülkeye ilk getiren hükümette bu hükümettir.yine bu sitedeki haberlerden bunları takip edebilirsiniz. dinin arkasına saklanma gibi şeyler sadece zırva .o zaman bu ülkenin yüzde 50 is şeriatcımı. yanlışları konuşmak lazım insanların yaşam biçimleri bizi ilgilendirmez istesekte istemesekte sayı duymamız gerekiyor.yanlışlar yok mu tabiki var .onları konuşmak lazım muhafazakarlıklarını değil(En büyük yanlış finans sistemini tamamen yabancıların eline geçmesiydi şükür kriz olduda kurtulduk
Emeklilik yaşı nedeniyle Fransızlar’ın sokaklara döküldüğü bir dönemde Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin kendine küvetli uçak alması sadece kendi halkını değil, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de kızdırdı. Zamanlamanın çok yanlış olduğuna dikkat çeken Merkel, Sarkozy’ye “Halkın sokaklarda olduğu bir sırada uçak alımını ertele” tavsiyesinde bulundu.

Emeklilik yaşının 62’ye çıkarılması nedeniyle iki haftadır sokaklara taşan protesto ve grevlerin yaşandığı bir dönemde Sarkozy’inin kendisine lüks bir uçak almaya kalkışması, diğer ülkelerin liderlerinin de dikkatini çekti. Sarkozy, bu davranışı ile sadece kendi halkının tepkisini çekmekle kalmayıp, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de endişelendirdi.

Şimdi değil, daha sonra al

Avrupa’nın geleceğini etkileyecek kararların alındığı toplantı sırasında Sarkozy ile biraraya gelen Merkel, “Uçağını şimdi değil, daha sonra al” tevsiyesinde bulundu. Merkel, Fransız Senatosu’nun emeklilik yaşını 60’tan 62’ye çıkararak çalışanlara yeni bir yük getirdiği bir sırada lüks uçağın gündeme gelmesinin iyi bir zamanlama olmayacağını söyleyerek, Sarkozy’e uçağın teslimatını, hiç değilse bir süreliğine ertelemesi gerektiğinden yana görüş bildirdi.

İkinci Antoinette davası
İddiaya göre Sarkozy’nin danışmanları da, Fransa tarihinde “ikinci bir Marie Antoinette vakası”nın yaşanmaması için muhaliflerin “Air Sarko One” olarak adlandırdığı uçağın teslimatının bir süre ertelenmesini istedi. Sonu vatan hainliği suçlamasıyla giyotinle idam edilmek olan Kraliçe Marie Antoinette, kesin olarak böyle bir söz edip etmediği bilinmese de kıtlık çeken Fransız halkı için “Ekmek bulamıyorlarsa, pasta yesinler” sözüyle tarihe geçmiştir.

176 milyon dolara mal oldu
Fransız halkı ve Sarkozy’nin danışmanlarının yanı sıra Almanya Başbakanı Merkel’in de gerilmesine neden olan Airbus A330-200 tipi lüks uçak, eskiden bir hava yolu şirketinden kullanıldığı için, halen yenileme çalışmaları devam ediyor. Fransız vergi mükelleflerine 176 milyon dolara mal olan uçağın Hint Okyanusu’nda süren deneme uçuşlarının tamamlanmak üzere olduğu ve birkaç hafta içinde cumhurbaşkanlığına teslim edileceği belirtiliyor.

25 bin dolarlık espresso makinesi var
Sarkozy için yenilenen Airbus A330-200 model uçak, lüks özellikleriyle de dikkat çekiyor. Uçağa yeni eklenen özellikler arasında, teknolojik iletişim sistemi, füze savar sistemi, özel yatak odası, ofis, küvetli banyo gibi yeniliklerin yanı sıra, bir pizza fırını, şampanya barı ve 25 bin Euro’luk bir espresso makinesi de bulunuyor. Savunma Bakanlığı Kaynak Yönetimi Departmanı Başkanı Francis Pollet ise iddiaları yalanlayarak, “Jette, herhangi bir ticari uçakta bulunan standart yemek üniteleri var. Banyoda da küvet değil duş olacak” dedi.

MERKEL, SARKOZY'E ÇOK KIZDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
dokunulmazlık kalkarsa memlekette adam kalmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
açıkçası söyleyeyim ben artık ne zaman televizyonlarda türban patlama olayı görsem anlıyorumki bunun arkasında birşey var..çalma olur çırpma olur bilmem ama bir şey var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tamam ozaman dokunulmazlık kalksın..almanya vukuatini unuttuk sanırım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
benim övdüğüm insanların icratına bakarım. istersem baştaki ermeni olsun beni ilgilendiren bu ülkeye ne verdiğidir.hava ambulansı ülkeye ilk getiren hükümette bu hükümettir.yine bu sitedeki haberlerden bunları takip edebilirsiniz. dinin arkasına saklanma gibi şeyler sadece zırva .o zaman bu ülkenin yüzde 50 is şeriatcımı. yanlışları konuşmak lazım insanların yaşam biçimleri bizi ilgilendirmez istesekte istemesekte sayı duymamız gerekiyor.yanlışlar yok mu tabiki var .onları konuşmak lazım muhafazakarlıklarını değil(En büyük yanlış finans sistemini tamamen yabancıların eline geçmesiydi şükür kriz olduda kurtulduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000