19 Haziran 2009, Cuma 08:48:00

Mehmet Hasançebi sektörden çıkmıyor

Türkiye’de 3 havayolu şirketi kuran ancak bunlardan birini satıp diğerlerini de kötü bir sonla kapatan Mehmet Hasançebi havacılıktan ve havayolu işletmeciliğinden vazgeçmiyor. Hasançebi, yeni bir şirketle pazara yeniden girmeye hazırlanıyor.
  • MEHMET HASANÇEBİ TEKRARDAN DÖNNN
  • HAYIRLISIYLA YENIDEN GUNES DOGACAK VE YENIDEN GOKLERIN SULTANI PISTLERDE OLACAK VE CALISMAM DIYENLER ILE BINMEM DIYENLERDE HERKESTEN ONCE YANINDA OLACAKLAR BUNDAN EMIN OLUN..
  • MHC SINI COK IYI BILIR O INSANLARI COK IYI KULLANMASINI BILIR BUGUNE KADAR YANINDA CALISAN HAVACILIGIN DUAYENLERINE SORUN MHC INSANLARI NASIL KULLANIP YAPTIGI ISLERIN IC YUZUNU OGRENEN HER YONETICIYI NASIL DISKALIFE ETTIGINI O INSANLARA SORUN VEYAHUTTDA O INSANLAR KONUSSUN BEN ONU ISTERIM SN SADAN BEYLE BIR ROPORTAJ YAPIN SN: SADAN BEY BU INSANLARIN ICINDE EN COK ZARAR GOREN KISIDIR DAHA NE ISIMLER VAR BEN MHC NIN 1988 DEN BERI ICRAATLARINI BILIYORUM BU KONULARDA EN COK MAGDUR OLAN KISI SN SADAN BEYDIR BENIMDE HATIRI SAYILIR PARAM KALDI MHC DE BENIM PARAMI DIREKT VERILMESINI ENGELLEYENDE MHC NIN KENDISIDIR UMARIM YAYINLARSINIZ.
  • siz lütfen AVUKATINIZ OLAN ŞAHSI ,DA GÖNDERİN ODA HAVACI OLMUŞ ONDANDA UMUDUN OLAMAZ...BENİM ANLAMADIĞIM ŞU NEDEN ETRAFINDA SAĞLAM ADAMLARLA İŞİNİ DEVAM ETMİYORSUN..SON OLARAK FLY TEKRAR AYAKLANDIRMAK İÇİN ÇOK AZ BİR PARA İLE 2 TANE UÇAĞINI FAAL ETTİLER..MNG DE VEDE THY DE İŞLERİ O GÜNKÜ TEKNİK EKİBİN YAPTI ..VE SANA 2 TANE A300 UÇAĞINI UÇURDU. EN SONUN DA ONLARIDA İRANA SATTINIZ..NEDEN BU İNSANLARIDA MADUR ETTİNİZ..NE OLDU SONRA DİĞER 2 A 300 FAAL ETMEK İÇİN İRANLI ORTAKLAR İLE ÇALIŞTINIZ OLMADI ..YAPAMASSINIZ..FEDAKARLIK BAŞKA BİR KONUDUR..SN MHÇ LÜTFEN ETRAFINA BAK VE TEMİZLİK YAPKİ TEKRAR BU CAMİADA OLABİLESİNN BAŞARILAR DİLERİM...

Türkiye’de Air Alfa, Air Anatolia ve FLY Havayolları gibi şirketleri kuran Mehmet Hasançebi, son şirketi FLY Havayolları’nı olaylı bir şekilde İranlı işadamlarına sattıktan sonra yaklaşık iki yıldır ortalarda görünmüyordu.

 

AirportHaber’in yaptığı araştırmalar sonucunda Mehmet Hasançebi’nin yeni bir şirket kurduğu ortaya çıktı. Şirketin merkezi bu kez Türkiye değil. Mehmet Hasançebi Türkiye’nin yanı başında Gürcistan’ın Batum şehrinde bir havayolu şirketi kurdu. Şirketin resmi olarak kurulduğu ifade edilirken, henüz uçak alınıp alınmadığı ve şirketin adının ne olduğu sır gibi saklanıyor.

 

Mehmet Hasançebi’nin Gürcistan’daki şirketi ile Türkiye’den çok güvendiği bir adamı ilgileniyor. Şirketin Gürcistanlı ortakları da bulunuyor.  Bu ortakların milletvekili oldukları iddia ediliyor.

 

Edindiğimiz bilgilere göre Mehmet Hasançebi’nin oğlunun düğününe Gürcistanlı milletvekilleri de katılmış ve bu yeni şirketin temelleri de o düğünde atılmıştı.

 

Mehmet Hasançebi, Türkiye’de ilklere imza atmış bir isim. Örneğin ilk içhat uçuşlarını Mehmet Hasançebi’nin FLY Air’i gerçekleştirdi. Sudan’a ilk uçan FLY Havayolları oldu. Bütün bu ilklere rağmen Mehmet Hasançebi’nin havacılık karnesi pek iyi değil. Air Alfa Kombassan Holding’e satılmıştı. Air Alfa’dan sonra kurulan Air Anatolia Eurocontrol’e milyon dolarlık borçları ile iflas etti veya kapatıldı. Air Anatolia’nın ardından FLY Havayolları kuruldu. FLY Havayolları ise havacılık sektörünün tarihi sayfalarına karışmak zorunda kaldı. Şirketin ruhsatı önce mali yetersizlikten dolayı iptal edildi. Ardından mahkeme kanalı ile ruhsat geri alındı. Ancak yeniden uçabilmek için gerekli teknik ve mali altyapı oluşturulamayınca ruhsat tamamen iptal edildi. Ruhsat iptal edilmeden önce Mehmet Hasançebi FLY Havayolları İranlı işadamına satarak Türkiye pazarından çıkmış oldu.

 

AirportHaber Özel

Mehmet Hasançebi sektörden çıkmıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

Misafir ~ 8 yıl önce
MEHMET HASANÇEBİ TEKRARDAN DÖNNN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
HAYIRLISIYLA YENIDEN GUNES DOGACAK VE YENIDEN GOKLERIN SULTANI PISTLERDE OLACAK VE CALISMAM DIYENLER ILE BINMEM DIYENLERDE HERKESTEN ONCE YANINDA OLACAKLAR BUNDAN EMIN OLUN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
MHC SINI COK IYI BILIR O INSANLARI COK IYI KULLANMASINI BILIR BUGUNE KADAR YANINDA CALISAN HAVACILIGIN DUAYENLERINE SORUN MHC INSANLARI NASIL KULLANIP YAPTIGI ISLERIN IC YUZUNU OGRENEN HER YONETICIYI NASIL DISKALIFE ETTIGINI O INSANLARA SORUN VEYAHUTTDA O INSANLAR KONUSSUN BEN ONU ISTERIM SN SADAN BEYLE BIR ROPORTAJ YAPIN SN: SADAN BEY BU INSANLARIN ICINDE EN COK ZARAR GOREN KISIDIR DAHA NE ISIMLER VAR BEN MHC NIN 1988 DEN BERI ICRAATLARINI BILIYORUM BU KONULARDA EN COK MAGDUR OLAN KISI SN SADAN BEYDIR BENIMDE HATIRI SAYILIR PARAM KALDI MHC DE BENIM PARAMI DIREKT VERILMESINI ENGELLEYENDE MHC NIN KENDISIDIR UMARIM YAYINLARSINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
siz lütfen AVUKATINIZ OLAN ŞAHSI ,DA GÖNDERİN ODA HAVACI OLMUŞ ONDANDA UMUDUN OLAMAZ...BENİM ANLAMADIĞIM ŞU NEDEN ETRAFINDA SAĞLAM ADAMLARLA İŞİNİ DEVAM ETMİYORSUN..SON OLARAK FLY TEKRAR AYAKLANDIRMAK İÇİN ÇOK AZ BİR PARA İLE 2 TANE UÇAĞINI FAAL ETTİLER..MNG DE VEDE THY DE İŞLERİ O GÜNKÜ TEKNİK EKİBİN YAPTI ..VE SANA 2 TANE A300 UÇAĞINI UÇURDU. EN SONUN DA ONLARIDA İRANA SATTINIZ..NEDEN BU İNSANLARIDA MADUR ETTİNİZ..NE OLDU SONRA DİĞER 2 A 300 FAAL ETMEK İÇİN İRANLI ORTAKLAR İLE ÇALIŞTINIZ OLMADI ..YAPAMASSINIZ..FEDAKARLIK BAŞKA BİR KONUDUR..SN MHÇ LÜTFEN ETRAFINA BAK VE TEMİZLİK YAPKİ TEKRAR BU CAMİADA OLABİLESİNN BAŞARILAR DİLERİM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000