Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » MANİSA'YA HAVALİMANI GELİYOR

MANİSA'YA HAVALİMANI GELİYOR

07 Mayıs 2013 Salı, 08:12:37 Manisa'da sportif amaçlarda kullanılmak üzere 370 metre uzunluğunda pisti olan bir havaalanı yapılacak.

Manisa Valiliği Brifing Salonu'nda 'Manisa 251 Bin Dev Öğrenci Altın Kanatlar Hava Sporları Merkezi' projesinin tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya Vali Halil İbrahim Daşöz, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Hüseyin Eryılmaz, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Başkanı Arif Bakkaloğlu ve Dev Öğrenci temsilcileri katıldı.

Manisa merkeze bağlı Tekeliler Köyü civarında 109 dönüm arazi üzerinde yapılacak sportif amaçlı hava alanında 370 metre uzunluğunda, 27 metre genişliğinde uçak pistti, 350 metrekarelik uçak hangarı, eğitim ve kursların verileceği idare binası ve model uçakların uçurulacağı mini pist olacak. Toplantıda konuşan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, yapılacak hava alanının Türkiye'de sayılı olduğunu belirterek, "Öğrencilerimize havacılığı geliştirmek, okullarımızda havacılık derslerine ön ayak olacak bir proje bu. Ayrıca turizm alt yapısını da geliştirecek. İlimiz için bir prestij. Spor kültürümüzü de geliştireceğine inanıyorum. Ulusal ve uluslar arası havacılık organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız" dedi.

Projenin yaklaşık 1.5 milyon TL'ye mal olacağını sözlerine ekleyen Vali Daşöz, "500 bin lira Zafer Kalkınma Ajansı'ndan, 300 bin lirası Dev Öğrenciler'den, 300 bin lirasını İl Özel İdaresi'nden temin edeceğiz. Bize sponsor olan 2 firmadan da 100'er bin liralık bir destek olacak" şeklinde konuştu.

Vali Daşöz, hava alanının bu yıl sonunda açılacağını kaydetti. Vali Daşöz'ün ardından konuşan Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Başkanı Arif Bakkaloğlu ise, "İzmir bize çok yakın olduğu için heves edip hava aracı alan arkadaşlarımız araçlarını oradaki hangarlarda tutuyordu. Sürekli gidemedikleri için de hava araçları ya toz tutmuştu ya da satmak zorunda kalmışlardı. Burada yapılacak hava alanı sayesinde hava sporlarına meraklı olan arkadaşlarımız tekrar araç alıp uçabilecek" diye konuştu.

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
(8)
  • inşallah olur 30 Kasım 2013, Cumartesi 23:22:00 yarıda bırakılmasın tamamlansın ama 0
  • EMUS 07 Mayıs 2013, Salı 12:43:32 YAPILSIN İSTANBUL ANKARA YOLCUSU BAYAGI OLUR SANAYİ KENTİ KEMALPAŞA TURGUTLU SALİHLİ AKHİSAR BELKİ BORNOVA BİLE MANİSADAN UÇAR 1
    • fly 07 Mayıs 2013, Salı 22:05:27 heyecan yok, sportif amaçlı yapılıyor sadece. 0
  • LTBQ 07 Mayıs 2013, Salı 12:29:32 ADB,10 milyon barajını aşınca;Manisaya 50 km. mesafedeki Akhisar askeri meydanını sivile açmak kaçınılmaz olur. 0
  • amma iş 07 Mayıs 2013, Salı 12:22:30 sen mevcut havaalanını konteyner parkı yap sonrada yeni pist aç muhtemel özel idarenin elindeolan bir araziye. bu işin başını kim çekiyor dersiniz. sakın tepelerden birinin yakini olmasın. 0
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.