07 Mayıs 2013, Salı 08:12:37

MANİSA'YA HAVALİMANI GELİYOR

Manisa'da sportif amaçlarda kullanılmak üzere 370 metre uzunluğunda pisti olan bir havaalanı yapılacak.
  • keşke olsa manisada
  • 5 MİLLET VEKLİ VERDİK MANİSAYA HAVA ALANI YAPILIR BİZ MANİSALILAR OLARAK BEKLİYORUZ AK PARTİDEN YATIRIMLARI
  • MANİSADA HAVA ALANI NEDEN YOK TÜRKİYENİN ÇOĞU İLLRİNDE VAR HELE HELE KARADENİZDE SİNOP-SAMSUN- TRABZON-ORDU VE GİRESUN-ŞİMDİ-RİZE ARTVİN NE YAPILACAK MANİSA NIN SİYASETCİLERİNE DUYRULUR SAYĞILARIMLA
  • yarıda bırakılmasın tamamlansın ama

Manisa Valiliği Brifing Salonu'nda 'Manisa 251 Bin Dev Öğrenci Altın Kanatlar Hava Sporları Merkezi' projesinin tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya Vali Halil İbrahim Daşöz, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Hüseyin Eryılmaz, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Başkanı Arif Bakkaloğlu ve Dev Öğrenci temsilcileri katıldı.

Manisa merkeze bağlı Tekeliler Köyü civarında 109 dönüm arazi üzerinde yapılacak sportif amaçlı hava alanında 370 metre uzunluğunda, 27 metre genişliğinde uçak pistti, 350 metrekarelik uçak hangarı, eğitim ve kursların verileceği idare binası ve model uçakların uçurulacağı mini pist olacak. Toplantıda konuşan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, yapılacak hava alanının Türkiye'de sayılı olduğunu belirterek, "Öğrencilerimize havacılığı geliştirmek, okullarımızda havacılık derslerine ön ayak olacak bir proje bu. Ayrıca turizm alt yapısını da geliştirecek. İlimiz için bir prestij. Spor kültürümüzü de geliştireceğine inanıyorum. Ulusal ve uluslar arası havacılık organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız" dedi.

Projenin yaklaşık 1.5 milyon TL'ye mal olacağını sözlerine ekleyen Vali Daşöz, "500 bin lira Zafer Kalkınma Ajansı'ndan, 300 bin lirası Dev Öğrenciler'den, 300 bin lirasını İl Özel İdaresi'nden temin edeceğiz. Bize sponsor olan 2 firmadan da 100'er bin liralık bir destek olacak" şeklinde konuştu.

Vali Daşöz, hava alanının bu yıl sonunda açılacağını kaydetti. Vali Daşöz'ün ardından konuşan Manisa Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Başkanı Arif Bakkaloğlu ise, "İzmir bize çok yakın olduğu için heves edip hava aracı alan arkadaşlarımız araçlarını oradaki hangarlarda tutuyordu. Sürekli gidemedikleri için de hava araçları ya toz tutmuştu ya da satmak zorunda kalmışlardı. Burada yapılacak hava alanı sayesinde hava sporlarına meraklı olan arkadaşlarımız tekrar araç alıp uçabilecek" diye konuştu.

MANİSA'YA HAVALİMANI GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

ege kanar ~ 9 ay önce
keşke olsa manisada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MERCAN ~ 2 yıl önce
5 MİLLET VEKLİ VERDİK MANİSAYA HAVA ALANI YAPILIR BİZ MANİSALILAR OLARAK BEKLİYORUZ AK PARTİDEN YATIRIMLARI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUFAN ~ 2 yıl önce
MANİSADA HAVA ALANI NEDEN YOK TÜRKİYENİN ÇOĞU İLLRİNDE VAR HELE HELE KARADENİZDE SİNOP-SAMSUN- TRABZON-ORDU VE GİRESUN-ŞİMDİ-RİZE ARTVİN NE YAPILACAK MANİSA NIN SİYASETCİLERİNE DUYRULUR SAYĞILARIMLA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inşallah olur ~ 4 yıl önce
yarıda bırakılmasın tamamlansın ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000