18 Ağustos 2011, Perşembe 21:40:44

MALATYA'DA HELİKOPTER DÜŞTÜ: 1 ŞEHİT! (GÜNCELLENDİ)

Malatya 2’inci Ordu Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı'na bağlı askeri bir helikopter henüz nedeni belirlenmeyen bir nedenle düştü...
  • O anı birebir gören olmak istemezdim.... Ama maalesef oldu... keşke Sayın Komutanım Erhan Yzb. da kurtulabilse idi.... Tam bizim Alayın yemekhanesine kuş bakışı 3 km lik bir mesafede idi. irtifa kaybettiği ve sonra kayısı ağaçlarının arasında kaybolşunu ve Tulga kışlasındaki hareketliliğin başladığını maalesef gözlerim şahit oldu. Başımız sağolsun. İs. Onb. M.S.A ( 2. Or. İs. A. K.lığı)
  • Degerli sehidimiz nur icinde yat.
  • Şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz...
  • Şehidimize Allah'tan rahmet yaralı pilotumuza acil şifalar diliyoruz. 2. Ordu Hava Alayı bölgedeki operasyonların yükünü çekiyor, Allah pilotlarımıza ve makinistlerimize kolaylık ve sabır versin... Memleketin sessiz ve gerçek kahramanları onlar.

Saat 19.15 sıralarında inişe geçtiği sırada piste yakın bir alanda kayısı bahçelerinin içine düşen AH-1 Cobra tipi helikopterde bulunan ve ilk belirlemelere göre 2 askeri personelin yaralı olduğu öğrenildi.

Kazayla birlikte bölgeye çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi sevk edildi. Askeri helikopterin düştüğü bölgede duman bulutları yükselirken, bölge güvenlik çemberine alındı.

(22:05)

Düşen askeri helikopterde yaralanan iki pilottan Pilot Yüzbaşı Erhan Kındır şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, Topsöğüt beldesi yakınlarında düşen askeri uçakta yaralanan ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınan askeri personelden Yüzbaşı Erhan Kındız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aynı hastanede tedavisi devam eden Yüzbaşı Kamuran Sönmezay'in de durumunun ağır olduğu bildirildi.

Malatya Valisi Ulvi Saran, kobra tipi askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak, "Helikopterin teknik bir arızadan dolayı düştüğünü sanıyoruz" dedi.

Helikopterin 2. Ordu Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığına ait olduğu, içinde iki yüzbaşı rütbesinde askeri personelin olduğu ifade edildi.

MALATYA'DA HELİKOPTER DÜŞTÜ: 1 ŞEHİT! (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
O anı birebir gören olmak istemezdim.... Ama maalesef oldu... keşke Sayın Komutanım Erhan Yzb. da kurtulabilse idi.... Tam bizim Alayın yemekhanesine kuş bakışı 3 km lik bir mesafede idi. irtifa kaybettiği ve sonra kayısı ağaçlarının arasında kaybolşunu ve Tulga kışlasındaki hareketliliğin başladığını maalesef gözlerim şahit oldu. Başımız sağolsun. İs. Onb. M.S.A ( 2. Or. İs. A. K.lığı)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Degerli sehidimiz nur icinde yat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şehidimize Allah'tan rahmet yaralı pilotumuza acil şifalar diliyoruz. 2. Ordu Hava Alayı bölgedeki operasyonların yükünü çekiyor, Allah pilotlarımıza ve makinistlerimize kolaylık ve sabır versin... Memleketin sessiz ve gerçek kahramanları onlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000