07 Eylül 2017, Perşembe 08:58:21

Mahkemeden 'beden' kararı

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir mahkeme, iki hostesin açtığı davada Rus havayolu şirketi Aeroflot'un çalışanlarına hangi beden olmaları gerektiği yönünde bir zorlamada bulunamayacağına hükmetti.
  • Kizilsacli yok. Busahte barbileri Begenmedim
  • Af, KLM ve iberia da orta yaşlı 35-55 arası hostesler var, bence çalışmalari güzel.. Biraz kilolu veya değil, güzel veya çirkin.. Hostes Benim göz zevkimi doyurmak için orada değil, bırakın insanlar işlerini rahat rahat yapsın, liyakat önemli, türbanlı olup olmamasına da takılmıyorum, oda olabilir, türbanlıyada Senegal daki arkadaşında çalışmasında sakınca yok, mesai haricinde herkesin ne yaptığı, veya nasıl hareket ettiği beni ve kimseyi ilgilendirmez, türbanda aynı şekilde, ama ben içkili şişeye dokunmam dersen o zaman işe talip olmayacaksın o ayrı.. Diyeceğim insanlar rahat rahat orta yaslarina kadar hosteslik yapabilir, kilo sorunu yaşatmamak lazım
  • Böyle ucuz yorumları yapan türk erkekleri çok itici aynı araplar gibiler ıyy türkçe konuşan araplarla yaşamaya çalışıyoruz resmen ayrıca rus asıllı laz anneniz hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum onun içnde aynı çirkin yorumlarda bulunuyor musunuz ne de olsa bir türk kadını..
  • Onnnn numara hatun bunlar kilolu dedikleri bizim mankenler kadardır ancak

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir mahkeme, iki hostesin açtığı davada Rus havayolu şirketi Aeroflot'un çalışanlarına hangi beden olmaları gerektiği yönünde bir zorlamada bulunamayacağına hükmetti.

İki hostes, uluslararası havayolunun kazançlı rotalarından 'büyük beden' oldukları iddiasıyla alıkonulduklarını belirterek bir dava açmıştı.
Aeroflot hosteslerine 42 bedenden daha büyük olmamaları gerektiğini belirtiyor.

Mahkeme kararı gereğince tazminat alan hosteslerin zaferine rağmen mahkeme havayolunun bu tavrının 'ayrımcılık' olmadığına hükmetti.

'Her fazla kilo fazla yakıt'

Şirketin avukatı, mahkemede hosteslerin yolcuları şirkete çekmek için önemli etmenlerden biri olduğunu öne sürdü.

Şirket aynı zamanda büyük beden kabin görevlilerinin uçakta hareket kabiliyetinin azaldığını ve her fazla kilo için daha çok yakıt harcamaları gerektiğini iddia etti.

Mahkeme kararının ardından şirket, hükmü iyice değerlendirdikten sonra politikaları hakkında değişiklik yapıp yapmamak konusunda karar vereceklerini belirtti.

Gazetecilere konuşan davacı hosteslerden Irina Ierusalimskaya ise "giysi bedeninin yaptığı iş ile bir ilgisi olmadığını, çünkü ilk sırada profesyonelliğin geldiğini" söyledi. (bbc)

Mahkemeden 'beden' kararı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Fo ~ 10 ay önce
Kizilsacli yok. Busahte barbileri Begenmedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ztk ~ 10 ay önce
Af, KLM ve iberia da orta yaşlı 35-55 arası hostesler var, bence çalışmalari güzel.. Biraz kilolu veya değil, güzel veya çirkin.. Hostes Benim göz zevkimi doyurmak için orada değil, bırakın insanlar işlerini rahat rahat yapsın, liyakat önemli, türbanlı olup olmamasına da takılmıyorum, oda olabilir, türbanlıyada Senegal daki arkadaşında çalışmasında sakınca yok, mesai haricinde herkesin ne yaptığı, veya nasıl hareket ettiği beni ve kimseyi ilgilendirmez, türbanda aynı şekilde, ama ben içkili şişeye dokunmam dersen o zaman işe talip olmayacaksın o ayrı.. Diyeceğim insanlar rahat rahat orta yaslarina kadar hosteslik yapabilir, kilo sorunu yaşatmamak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 10 ay önce
Böyle ucuz yorumları yapan türk erkekleri çok itici aynı araplar gibiler ıyy türkçe konuşan araplarla yaşamaya çalışıyoruz resmen ayrıca rus asıllı laz anneniz hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum onun içnde aynı çirkin yorumlarda bulunuyor musunuz ne de olsa bir türk kadını..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus sever ~ 10 ay önce
Onnnn numara hatun bunlar kilolu dedikleri bizim mankenler kadardır ancak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000