10 Şubat 2014, Pazartesi 22:32:51

MAHKEMEDEN 3. HAVALİMANI İÇİN ŞOK KARAR!

Cengiz-Limak-Kolin konsorsiyumu tarafından yapılan 3. Havalimanı inşaası İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin verdiği karar ile durduruldu.
  • Bu is Tav'a kalir beylerrrr!!!
  • Yeşil katliamının önüne geçilcek diyen arkadaşım nekadar da dar düşünüyorsunuz ya.. Bundan yıllar once istanbuldan ankaraya giderken adeta çölde yolculuk yapıyorduk. Bi de şimdi bakın bakalım ne hale gelmiş.. Size kalsa zaten ne marmaray ne köprü ne havaalanı hiçbişey yapılmasın.. Ne de güzel muhalefet yapıorsunuz..bence artık neye muhalefet yaptıgınızı bile bilmiyorsunuz artık
  • Harbiyeli Kına lobisinin işi bence bu..
  • 3.köprüye karşı çıktınız . metrobüse karşı çıktınız biniyosunuz .sadece laf karşı çıktınız o kadar türkiyede dikili bir ağacınız yok .sizin gibiler yüzünden türkiye ilerlemiyor .3. havaalanı türkiyeyi uçurur onu göremeyecek kadar koyun millet..

Meslek odalarının ve demokratik kitle örgütlerinin açtığı davaları görmezden gelen ve yetkisizlik kararlarıyla Danıştay'a sevk eden yerel mahkemeler, halkın açtığı davada ise projenin ÇED Olumlu kararının yürütmesini durdurma kararı verdi.

3. havalimanıyla ilgili verilen ÇED Olumlu kararını onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dava açılmıştı. 3. havaalanı projesinin tarımsal alanları yok edeceği, doğal hayatı olumsuz etkileyeceği, iklim değişikliğini hızlandıracağı, gürültü ve elektromanyetik kirlilik yaratacağı, orman alanlarını yok edeceği ve içme suyu havzalarına zarar vereceği, ÇED Raporu'nun görüşlere açılması gereken 10 günlük süre dolmadan havalimanı projesinin ihaleye çıktığı gerekçeleriyle, ÇED Olumlu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi. Dava dosyasını görüşen İstanbul 4. İdare Mahkemesi 21 Ocak'ta aldığı kararla, ÇED Olumlu kararının yürütmesini durdurdu.

Mahkeme, 3. havaalanı projesinin ihaleye çıkmasına yol açan ÇED Olumlu Kararının yürütmesini, alanda yapılacak keşif ve bilirkişi raporunun mahkemede incelenmesine dek durdurdu. Keşif ve bilirkişi raporu isteyen mahkeme, bu belgeleri inceledikten sonra ihalenin yürütmesinin durdurulması kararını yeniden değerlendirecek.

MAHKEMEDEN 3. HAVALİMANI İÇİN ŞOK KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu is Tav'a kalir beylerrrr!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yeşil katliamının önüne geçilcek diyen arkadaşım nekadar da dar düşünüyorsunuz ya.. Bundan yıllar once istanbuldan ankaraya giderken adeta çölde yolculuk yapıyorduk. Bi de şimdi bakın bakalım ne hale gelmiş.. Size kalsa zaten ne marmaray ne köprü ne havaalanı hiçbişey yapılmasın.. Ne de güzel muhalefet yapıorsunuz..bence artık neye muhalefet yaptıgınızı bile bilmiyorsunuz artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Harbiyeli Kına lobisinin işi bence bu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ens ~ 4 yıl önce
3.köprüye karşı çıktınız . metrobüse karşı çıktınız biniyosunuz .sadece laf karşı çıktınız o kadar türkiyede dikili bir ağacınız yok .sizin gibiler yüzünden türkiye ilerlemiyor .3. havaalanı türkiyeyi uçurur onu göremeyecek kadar koyun millet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklısın ~ 4 yıl önce
bu memlekette bir paket makarna karşılığı meleyecek çok koyun var, bu da yaptığınız yorumdan belli zaten, "karşı çıktınız ama biniyorsunuz". türkiye sanayi, teknoloji, bilim ile uçamadı ama olsun havaalanı ile uçacak. insan olan için bir tek ağaç bile milyon dolarlardan daha değerlidir ama doları kutulamaya alışanlar bundan anlamazlar.
aynen ~ 4 yıl önce
helal ens

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000