01 Ağustos 2016, Pazartesi 11:38:33

LSG Sky Chefs’te grev var

Türkiye’de bir çok havayolu şirketine hizmet veren Lufthansa grubuna bağlı ikram şirketi LSG Sky Chefs, bu geceden itibaren greve gidecek. Hangi şirketler yarın ikram alamayacak?
  • Olursa olur.Olmazsa çay demlenir.
  • Tüm sendikalı arkadaşları canı gönülden destekliyorum issallah istediklerini alırlar sıra bize gelsin artık yeter haranlilarada gelsin sira
  • Canlar az kaldı işimize kavuşuyoruz! Anlaşmaya çok yakınız! Sevgiler!
  • Çok şükür artık anlaşmaya çok yakınız! Herkezin emeğine sağlık! Emek , Saygı , Sevgi ile birlikte...

Türkiye’de bir çok havayolu şirketine hizmet veren Lufthansa grubuna bağlı ikram şirketi LSG Sky Chefs, bu geceden itibaren greve gidecek. 

LSG SKY Chefs ile Tek Gıda İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alındı.

Türkiye’de İstanbul’un yanı sıra Bodrum, Dalaman, Antalya ve İzmir’de faaliyet gösteren LSG Sky Chefs’te çalışanlar bu gece yarısından itibaren iş bırakacak.

Çalışanlara ücret zammı yapılması konusunda sendika yönetimi ile işveren arasında mutabakat sağlanamaması üzerine greve gidildiği belirtilirken çalışanlar Türkiye genelinde hiçbir uçağa ikram yüklemeyecek.

Sunexpress, Freebird ve Onur Havayolları gibi Türk şirketlerin yanı sıra Türkiye’ye sefer yapan Lufthansa ve Air France gibi büyük havayolu şirketlerine de hizmet veren LSG Sky Chefs,bu gece yarısından itibaren greve başlayacak.

Bu arada çalışanların asgari ücrete 280 TL’lik zam talebini kabul etmeyen işverenin, zam talebi sonrası çalışanları, Türkiye’den çekilmekle tehdit ettiği de ileri sürüldü.

©AirportHaber

LSG Sky Chefs’te grev var

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (164)

0762 ~ 2 yıl önce
Olursa olur.Olmazsa çay demlenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haranlli ~ 2 yıl önce
Tüm sendikalı arkadaşları canı gönülden destekliyorum issallah istediklerini alırlar sıra bize gelsin artık yeter haranlilarada gelsin sira

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlaşmaya yakın :) ~ 2 yıl önce
Canlar az kaldı işimize kavuşuyoruz! Anlaşmaya çok yakınız! Sevgiler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ANLAŞMA VAKTİ :) ~ 2 yıl önce
Çok şükür artık anlaşmaya çok yakınız! Herkezin emeğine sağlık! Emek , Saygı , Sevgi ile birlikte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000