04 Eylül 2011, Pazar 10:45:12

LASTİĞİ PATLADI 11 KİŞİ YARALANDI!

İran'da 230 yolcu taşıyan uçağın havaalanına inişte lastiğinin patlaması sonucu meydana gelen kazada, aralarından İranlı bir politikacının da bulunduğu 11 kişi yaralandı...
  • Ucagin kuyrugu belli mi? Vay be koskoca Mahan Air, az yemedik cateringlerini. JHH, JHI, MNO canavar gibi A310'lardi. Cogu THY'den alinma ucaklar. Ingiltere - Corlu - Imam Khomeni yapardi, Ingiltere'de ambargolu oldugu icin yakit alamiyordu, giderken Corlu'ya donus yakitini da alip Corlu'dan yakit alip Iran'a devam ediyordu. Yemekleri cok lezzetliydi hehe.
  • yakında bizm meydandada kırım yapar mahan air arkası gelir artık bunların demedi demeyin
  • uçaş indikten sonra pist sonundan aprona girmesi gerekiyordu ve o pist içinde buyuk uçaklarin back track yapmaları pist ortasından yasaklanmış ... ama pilot hatası nedeniyle pilot pistin ortasından back track izini alıp ve malesef kule de izin veriyor ona . ucak doerken on teker bariyer aletine çarpıp ve boyle bi kazaya sebep olmuş malesef
  • Eminim içindeki yolcular o esnada bile vaterr vaterr diye su istiyolardır yada dabulyu siii ye giren varsa inişte o da yaralanmıştır...nasıl başa çıkılır bu yolcularla bilen varsa beri gelsin..geçmiş olsun yinede..
İran devlet televizyonunun haberinde, İranlı hayayolu şirketi Mahan Air'a ait uçağın gece yarısı Meşhed Havaalanı'na indiği sırada lastiğinin patladığı bildirildi.
 
Yaralananlar arasında, İran'da 2009 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Mahmud Ahmedinejad'ın rakibi olan muhafazakar politikacı Muhsin Rızai'nin de bulunduğu belirtilen haberde, Rızai'nin kazada hafif yaralandığı kaydedildi.

Kazada 11 kişinin yaralandığı ve büyük bir panik yaşandığı öğrenildi.
 
İranlı yetkililer, ülkede yaşanan uçak kazalarının batılı ülkelerin İran'a uyguladıkları gelişmiş parçaların ihracatını yasaklayan ambargoya takılmasından kaynaklandığını belirtiyor.

Akşam
LASTİĞİ PATLADI 11 KİŞİ YARALANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ucagin kuyrugu belli mi? Vay be koskoca Mahan Air, az yemedik cateringlerini. JHH, JHI, MNO canavar gibi A310'lardi. Cogu THY'den alinma ucaklar. Ingiltere - Corlu - Imam Khomeni yapardi, Ingiltere'de ambargolu oldugu icin yakit alamiyordu, giderken Corlu'ya donus yakitini da alip Corlu'dan yakit alip Iran'a devam ediyordu. Yemekleri cok lezzetliydi hehe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yakında bizm meydandada kırım yapar mahan air arkası gelir artık bunların demedi demeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçaş indikten sonra pist sonundan aprona girmesi gerekiyordu ve o pist içinde buyuk uçaklarin back track yapmaları pist ortasından yasaklanmış ... ama pilot hatası nedeniyle pilot pistin ortasından back track izini alıp ve malesef kule de izin veriyor ona . ucak doerken on teker bariyer aletine çarpıp ve boyle bi kazaya sebep olmuş malesef

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eminim içindeki yolcular o esnada bile vaterr vaterr diye su istiyolardır yada dabulyu siii ye giren varsa inişte o da yaralanmıştır...nasıl başa çıkılır bu yolcularla bilen varsa beri gelsin..geçmiş olsun yinede..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000