09 Haziran 2015, Salı 21:54:11

Kuzu: "3. havalimanı projesi devam edemeyecek"

Burhan Kuzu, seçimden önce yürütülen üçüncü köprü, havaalanı, yerli otomobil, uçak, füze, tank ve insansız hava aracı gibi projelerin yeni dönemde devam edemeyeceğini söyledi.
  • Adamsın Kuzu.
  • 13 SENEDİR NE OLDU HALK BASKI ALTINDA,BİRİLERİ ÇALIYOR BİRİLERİDE BUNU ÇALIYORSA SEBEBİ VARDIR DİYE NORMALMİŞ GİBİ KABUL EDİYOR ONDAN SONRADA MÜSLÜMANLIKTAN BAHSEDİYORLAR.EYYY GAFİL İNSAN TOPLULUĞU KURANI ELİNE ALIP SİYASET YAPMAKTA DOĞRU MU????CEVABI SANDIKTA ALDINIZ % 40 İLE.......
  • Bu haber gereksiz. Burada bile taraf tutuyorsunuz. Kesin bilgi varsa paylasin. Insanlari kiskirtmayin.
  • Ey akp ye yönelik yapılan yorumlar. Nimet şükür ister siz şükretmediniz halinize. Bu akp nin kaybı değil Türkiye nin kaybıdır. Kaybeden bu halk olur. İhanet oyunlarına gelmeyin. Dünya Türkiye nin kazanmasını istemiyor be bunu sizin gibi gezi zekalılara hdp cilere sosyalist lere ve daha sizin gibilere yaptırıyo maşa olmayın bu milletin geleceğini çıkarlarını düşünün. 13 yılda şükretmediniz artık zor bulursunuz istediklerinizi...

AK Parti eski Milletvekili Burhan Kuzu, seçimden önce yürütülen üçüncü köprü, havaalanı, yerli otomobil, uçak, füze, tank ve insansız hava aracı gibi projelerin yeni dönemde devam edemeyeceğini söyledi.

24. dönem AK Parti milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, sandıktan iktidarın çıkmadığı 7 Haziran seçimini değerlendirdi. AK Parti’nin tek başına iktidarda olduğu dönemde yürüttüğü projelerin akıbeti, başkanlık modeli tartışmaları, çözüm sürecinin geleceği, anayasa çalışmaları ve HDP’nin gerçek oy oranı hakkında açıklamalarda bulunan Kuzu, Türkiye’nin 13 yıl önceye geri döndüğünü söyledi.

AK Parti’nin yürüttüğü pek çok projenin yeni dönemde devam edemeyeceğini belirten Burhan Kuzu, “Biz 13 yıldır bu memlekette eğitim, sağlık ve ulaşım alanında reformlar yaptık. Türkiye, kendi otomobilini, uçağını, füzesini, tankını, tüfeğini, helikopterini ve insansız hava aracını yapabilecek bir ülke olmuştu. Tüm Cumhuriyet tarihiyle mukayese ettiğimizde 13 yıllık hizmetlerin en az dört, beş kat daha fazla olduğunu görüyoruz. 80 yıl bir tarafta, son 13 yıl diğer tarafta. Hizmete oy verilseydi, AK Parti çok daha yüksek oy oranıyla yoluna devam ederdi. Demek ki hizmete değil, birtakım kumpaslara oy verildi” diye konuştu.

Türkiye koalisyon dönemine girerse yatırımların duracağı düşüncesiyle hareket edildiğini söyleyen Burhan Kuzu, “Özellikle Üçüncü Havalimanı’nın yapılmasından Avrupa çok rahatsız oldu. Almanya’daki Frankfurt Havalimanı’ndaki birçok dükkan Üçüncü Havalimanı’ndan yer tutmaya çalışıyordu. Türkiye hükümetsiz kalır ve koalisyon dönemine girerse kaos çıkar ve yatırımlar durur düşüncesiyle hareket edildi. Üç partinin kuracağı hükümet, Türkiye’yi uçurumdan atmak anlamına geliyor. Biz atak yapan, yenilikçi ve projesi olan bir hükümettik ama onların aklı böyle şeylere ermez. Hükümet olmazsa projeler durur. Bu muhalefetin üçü Eski Türkiye, AK Parti ise Yeni Türkiye’ye ait. Millet Eski Türkiye’yi tercih etti. Demek ki eski kuyrukları özlemişler” dedi.

Kuzu: "3. havalimanı projesi devam edemeyecek"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (154)

123.4 ~ 3 yıl önce
Adamsın Kuzu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SFBF ~ 3 yıl önce
13 SENEDİR NE OLDU HALK BASKI ALTINDA,BİRİLERİ ÇALIYOR BİRİLERİDE BUNU ÇALIYORSA SEBEBİ VARDIR DİYE NORMALMİŞ GİBİ KABUL EDİYOR ONDAN SONRADA MÜSLÜMANLIKTAN BAHSEDİYORLAR.EYYY GAFİL İNSAN TOPLULUĞU KURANI ELİNE ALIP SİYASET YAPMAKTA DOĞRU MU????CEVABI SANDIKTA ALDINIZ % 40 İLE.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu haber gereksiz. Burada bile taraf tutuyorsunuz. Kesin bilgi varsa paylasin. Insanlari kiskirtmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boşver ~ 3 yıl önce
Ey akp ye yönelik yapılan yorumlar. Nimet şükür ister siz şükretmediniz halinize. Bu akp nin kaybı değil Türkiye nin kaybıdır. Kaybeden bu halk olur. İhanet oyunlarına gelmeyin. Dünya Türkiye nin kazanmasını istemiyor be bunu sizin gibi gezi zekalılara hdp cilere sosyalist lere ve daha sizin gibilere yaptırıyo maşa olmayın bu milletin geleceğini çıkarlarını düşünün. 13 yılda şükretmediniz artık zor bulursunuz istediklerinizi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vahim ~ 3 yıl önce
Siz herhalde Türkiyede yaşamıyorsunuz. Türkiye ot saman ithal eder hale geldi bilmem farkında mısınız ? Gelişme böyle olmaz. İşçi emekli aç ama 6 pistli havalimanı yapıyoruz diye övünüyorsunuz. Araplardan başka dostumuz kalmamış onlarda çıkar amaçlı. Dış politika diyorsunuz. Ama ayıptır ya. Artık uyanın ve çağdaş dünyaya ayak uydurmaya çalışın. Bırakın şu arap merakını. Bize okuyan memleketini seven çağdaş Atatürkçü insanlar lazım. Hatipler değil.
e.k. ~ 3 yıl önce
çok doğru söylüyor arkadaş. bu ülkenin gelişebilmesi için çok acil atatürkçü insanlar lazım. hepimiz işi gücü bırakıp yeteri kadar atatürkçü müyüz onu sorgulamalı, eğer değilsek hızlandırılmış atatürkçülük programına falan kayıt olmalıyız. (!)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000