16 Kasım 2015, Pazartesi 08:21:18

Kuşun çarptığı motor bu hale geldi

American Airlines'a ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağına iniş sırasında kuş çarptı.
  • Inlet cowl değişir öncelikle, motor pallerinde ve parametrelerde bir sıkıntı yok ise, core kısımda kuş emareleri yok ise borescope yapmaya gerek yoktur, devam eder, var ise borescope yapılır değerlendirilir
  • Anlasilan bu kosode bilimsel olarak bir yorum yapilmiyor hep. Alay etmek ve baskasina camur atmaktan baska bir bilimsel yorum yok . Demeki bu koseyi. Laf olsun diye mesgul ediyorlar. Ucaga kus carpmis her zaman gordugumuz Olay. Bir beyefendi. Soyle alay ediyo. Hasar goren ciddi bir olay ortada. Diyoki Cekicle duzeltilmezmi. Duzelte ucur bakalim .Sonucu ne olur. Bu araba kaportasimidir. O bolgede meydana gelmis kilcal catlaklar ne olacak buna Bana bu koseye cevap ver. Ben bu isin uzmaniyim.
  • ucak ground olmasına gerek yok teknik bandı varsa siz halledersiniz
  • Sadece gorsel kusur, emniyete etkisi yok.

American Airlines'ın Chicago'dan Orlando'ya gidecek yolcu uçağı, inişe geçtiği sırada bir kuşla çarpıştı. Kuşun çarptığı sol motor hasar alırken inişte herhangi bir sorun yaşanmadığı kaydedildi.

Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Orlando'ya sorunsuz bir iniş yaparken, bir sonraki seferden çekilerek bakıma alındı.

Kuşun çarptığı motor ise bu hale geldi:

Kuşun çarptığı motor bu hale geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Teknik ~ 3 yıl önce
Inlet cowl değişir öncelikle, motor pallerinde ve parametrelerde bir sıkıntı yok ise, core kısımda kuş emareleri yok ise borescope yapmaya gerek yoktur, devam eder, var ise borescope yapılır değerlendirilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Toycan Ozdoganlar ~ 3 yıl önce
Rica etsem teknik terimlerin ne oldugunu anlatabilirmisiniz
Hawaii ~ 3 yıl önce
Anlasilan bu kosode bilimsel olarak bir yorum yapilmiyor hep. Alay etmek ve baskasina camur atmaktan baska bir bilimsel yorum yok . Demeki bu koseyi. Laf olsun diye mesgul ediyorlar. Ucaga kus carpmis her zaman gordugumuz Olay. Bir beyefendi. Soyle alay ediyo. Hasar goren ciddi bir olay ortada. Diyoki Cekicle duzeltilmezmi. Duzelte ucur bakalim .Sonucu ne olur. Bu araba kaportasimidir. O bolgede meydana gelmis kilcal catlaklar ne olacak buna Bana bu koseye cevap ver. Ben bu isin uzmaniyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknikci abiler ~ 3 yıl önce
ucak ground olmasına gerek yok teknik bandı varsa siz halledersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onemli degil ~ 3 yıl önce
Sadece gorsel kusur, emniyete etkisi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000