14 Temmuz 2014, Pazartesi 11:10:11

KUŞ SÜRÜSÜ UÇAĞI BU HALE GETİRDİ

Transavia Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak İspanya’daki Girona Havaalanı’na inişi sırasında kuş sürüsünün arasına girdi. Uçağın burun, kanat ve motorlarında hasar oluştu.
  • Ne kuşlar biliyorum motora girip çıkıyor yarabbi şükür diyo........
  • komedi olan kuşlar ne oldu onların canları demiş. uçakta 180 yolcu ve mürettebat var onlara ne olacak bu kuş süreleri uçak düşürdü 4-5 yıl önce sonra çok ciddi uçakta arıza çıkartıp uçağın zorunblu iniş yapmasına sebep olabilir buna ne denir.
  • Yahu habere bak, bakış açısına bak. Peki ya kuşlar ne hale geldi? Uçaktan kıymetli canlar? Onları da düşünsek ölür müyüz?
  • sayin kaptan,egitimle ne ilgisi var bunu anlamadim,bu olayla nerdese afrikada her ucusunda karsilasma tehlikesi var.ve ucaklarinda cogunlugu pervaneli C206 lar ve C210 lar yinede hafta ve ay gecmiokine birdstrike oluyo.once and once again apologize for my basic turkish language which is not my mother tongue.By the way if you are an unemployed low houred Turkish pilot and interested in bush-flying come to Botswana/Namibie in the summer months: januari/march, and nock on the doors of the chief-pilots.You will gain the most valuable experience you can get.If you can do it here in Africa you can do it everywhere.Be the real pilot and not an auto/pilot pilot ,before you enter the major airlines.

Transavia Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak İspanya’daki Girona Havaalanı’na inişi sırasında kuş sürüsünün arasına girdi. Uçağın burun, kanat ve motorlarında hasar oluştu.

Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı’ndan kalkan Transavia Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak, Girona Havaaalanı’na inişi öncesinde kuş sürüsüne çarptı.

Uçakta büyük sarsıntı yaşanırken çarpma sonrası uçakta ciddi hasar oluştu. Uçağın burun konisi, motoru ve kanatlarında çökmeler meydana geldi.

Uçağın kaptan pilotu buna rağmen uçağı sorunsuz şekilde piste indirmeyi başardı.

KUŞ SÜRÜSÜ UÇAĞI BU HALE GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ne kuşlar biliyorum motora girip çıkıyor yarabbi şükür diyo........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 4 yıl önce
komedi olan kuşlar ne oldu onların canları demiş. uçakta 180 yolcu ve mürettebat var onlara ne olacak bu kuş süreleri uçak düşürdü 4-5 yıl önce sonra çok ciddi uçakta arıza çıkartıp uçağın zorunblu iniş yapmasına sebep olabilir buna ne denir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hoşgörü Elçisi ~ 4 yıl önce
Ne mi denir tabi hemen vereyim cevabını. Kuş sürüleri kafasına göre uçmaz denir mesela.
Hoşgörü Elçisi ~ 4 yıl önce
Yahu habere bak, bakış açısına bak. Peki ya kuşlar ne hale geldi? Uçaktan kıymetli canlar? Onları da düşünsek ölür müyüz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 4 yıl önce
beyin.dll bulunamadı.
Bush-Pilot ~ 4 yıl önce
sayin kaptan,egitimle ne ilgisi var bunu anlamadim,bu olayla nerdese afrikada her ucusunda karsilasma tehlikesi var.ve ucaklarinda cogunlugu pervaneli C206 lar ve C210 lar yinede hafta ve ay gecmiokine birdstrike oluyo.once and once again apologize for my basic turkish language which is not my mother tongue.By the way if you are an unemployed low houred Turkish pilot and interested in bush-flying come to Botswana/Namibie in the summer months: januari/march, and nock on the doors of the chief-pilots.You will gain the most valuable experience you can get.If you can do it here in Africa you can do it everywhere.Be the real pilot and not an auto/pilot pilot ,before you enter the major airlines.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
To Bush-Pilot ~ 4 yıl önce
How about Alaska?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000