14 Ekim 2008, Salı 07:56:12

Kurban Bayramı acentelerin de bayramı olacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, geçtiğimiz Ramazan Bayramı ve önümüzdeki Kurban Bayramı olmak üzere bu yılki dini bayramlarda, acentelerden seyahat satın alanların 350 bine ulaşacağını kaydetti.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, dini bayramların bir yandan da tatil fırsatı olarak değerlendirildiğini, dini bayram dönemlerinin turizm endüstrisi için artık önemli bir pazar oluşturduğunu vurguladı. Ulusoy, şöyle dedi:

“TÜRSAB'ın geçtiğimiz yıllarda üyeleri arasında yaptığı anketlerde, dini bayramların seyahat acentelerinin toplam iş hacmi içinde yüzde 15 civarında bir yer tuttuğu anlaşılmaktadır. Bu pazarın bu yıla özgü olarak payını artırmasını bekliyoruz. Çünkü bu yıl bayram tatilleri hafta içi günlere denk gelmektedir. Bu yıl Ekim ve Aralık ayında kutlanmış olacak dini bayramda seyahat acentelerinden seyahat satın alacak vatandaş sayısının toplamda 350 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz”

Son yıllarda Yeni Türk Lirasının (YTL) Avro ve Dolar’a karşı değer kazanmasının vatandaşların yurtdışı seyahatlere eskisine oranla daha fazla rağbet etmesine yol açtığına dikkat çeken Ulusoy, Ramazan Bayramı tatilinde öncelikle İtalya, Fransa, Almanya gibi Avrupa destinasyonlarının tercih edildiğini söyledi.

Ulusoy, “Tahminlerimize göre seyahat acenteleriyle bayram haftası yurtdışı seyahate çıkan vatandaş sayımız 70 bin oldu” ifadelerini kullandı.
 

Kurban Bayramı acentelerin de bayramı olacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000