10 Mart 2010, Çarşamba 17:13:10

KULE ORADA KİMSE VAR MI?

Ryanair’e ait Stansted – Altenburg seferini yapan uçak iniş yapacağı havaalanında kimseyi bulamayınca Berlin’e divert etti.
  • md arkadaş haklı ilgili yerlere haber vermeden gelirsen havada kalırsın. malesef bizler münccim değiliz.
  • erzurumda uçak niye 40 dakika bekledi.çünkü bilinçsiz ve bilgisiz dispatch meydanın çalışma saatlerine dikkat etmeden uçuş planladı.dhmi yi de önceden haberdar etmedi.kontrolör mü suçlu dhmi mi şimdi burada.komik olmayın azıcık öğrenin şu havacılığı boncuk değil bu işler öyle her meydana kafan estiği zaman uçuş planlayamazsın
  • Aynı şeyler bizde de oldu Erzurunda uçak 40 dakika havada bekledi. Keşke Alman iş disiplinin 10 da biri bizde olsa .Adam tuvalet bile temizlese en iyisini yapmaya çalışır.
  • biz olsak yerimize eleman gelmeden isi bırakıp gitmeyiz sove sove sabaha kadar calısırız.bu adamlar devir teslim yapmamıslar mı birbirine mesaim bitti diye cekip gitmismi digeri.....

Ryanair’in FR-8926 sefer sayılı Londra’dan Almanya’ya giden B737-800 tipi uçağı, Almanya’nın Altenburg Havaalanına yaklaştı sırada kuleyle temasa geçmek için frekansı ayarladı. Fakat uzun süre kuleden cevap alamayan uçak alana iniş yapmadı ve Berlin Schoenefeld Havalimanına divert etti.

30 dakika uzaklıktaki Schoenefeld Havalimanına iniş yapan uçakta bulunan yolcular otobüslerle Altenburg’a geri götürüldü.

Yapılan incelemelerin ardından hava trafik kontrol hizmetlerini sağlayan kule görevlilerin çalışma çizelgesinin yanlış düzenlendiği ve görevlinin 2,5 saat sonra kuleye geldiği anlaşıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KULE ORADA KİMSE VAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
md arkadaş haklı ilgili yerlere haber vermeden gelirsen havada kalırsın. malesef bizler münccim değiliz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
erzurumda uçak niye 40 dakika bekledi.çünkü bilinçsiz ve bilgisiz dispatch meydanın çalışma saatlerine dikkat etmeden uçuş planladı.dhmi yi de önceden haberdar etmedi.kontrolör mü suçlu dhmi mi şimdi burada.komik olmayın azıcık öğrenin şu havacılığı boncuk değil bu işler öyle her meydana kafan estiği zaman uçuş planlayamazsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Aynı şeyler bizde de oldu Erzurunda uçak 40 dakika havada bekledi. Keşke Alman iş disiplinin 10 da biri bizde olsa .Adam tuvalet bile temizlese en iyisini yapmaya çalışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
biz olsak yerimize eleman gelmeden isi bırakıp gitmeyiz sove sove sabaha kadar calısırız.bu adamlar devir teslim yapmamıslar mı birbirine mesaim bitti diye cekip gitmismi digeri.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000