25 Mart 2014, Salı 16:23:32

KÜÇÜK UÇAK GÖLE DÜŞTÜ: 5 KİŞİ KAYIP

İçinde beş kişi olduğu düşünülen küçük bir uçak güneybatı Colorado’daki bir baraj gölüne düştü. Yetkililer, uçaktaki beş kişinin tümünün öldüğünden endişe ediyorlar.

Associated Press’in haberine göre Ouray County sözcüsü Marti Whitmore’un dediğine göre Cumartesi günü düşen tek motorlu Socata TBM700 model uçak, Oklahoma, Bartlesville’den Denver’ın yaklaşık 289 km güneybatısındaki Montrose’a doğru gitmekteydi.

Federal Havacılık İdaresi sözcüsü Ian Gregor, uçağın Cumartesi günü öğlen saat 2:00 sularında Montrose’un yaklaşık 40 km güneyinde bulunan Ridgeway Baraj Gölü’ne düştüğünü belirtti.

Cumartesi öğleden sonra başlatılan kurtarma çalışmaları, gün batımından kısa süre sonra Pazar sabahına dek askıya alındı.

Whitmore’un dediğine göre kazadan kurtulan olmadığı düşünülüyor fakat henüz bulunan bir kurban yok.

Uçağın yeri, kıyıdan yaklaşık 27 metre uzakta ve suyun 18 metre ila 27 metre derinliğinde belirlendi.

Pazar günü yaptığı açıklamada Whitmore, uçağın derin ve soğuk bir suda olduğunu ve uçağı almak için ilçede uygun kaynakları bulunmadığını belirtti.

Pazar günü öğleden sonra Denver ve Gunnison’dan dalış ekiplerinin baraj gölüne gelmeleri bekleniyordu.

Uçaktaki kişilerin kimlikleri, yakınlarına haber verilene dek yayınlanmıyor.

Uçağın, Alabamalı bir şirkete kayıtlı olduğu belirtildi. Şirkete bırakılan mesajlara ise henüz geri dönüş yapılmadı.KÜÇÜK UÇAK GÖLE DÜŞTÜ: 5 KİŞİ KAYIP

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000