07 Ekim 2009, Çarşamba 07:18:28

Küçük uçak, büyük panik yaşattı!

İsrail’in sıkı koruma altındaki Dimona nükleer tesisinin üzerinde küçük bir uçağın görülmesi üzerine iki savaş uçağı hemen havalanarak, uçağı bölgeden uzaklaştırdı.
  • Sessiz onaylama denir bunun adina Alman tabirinde.Benim gibi bütün dünya inaniyorda,konusamiyorlar.Olursunyahudi düsmani ve ABD den ekonomik baski uygulamalarida cabasi.

İsrail ordusu açıklamasında, bir sivil uçağın gün ortasında Dimona reaktörü üzerindeki yasak hava sahasına girdiği ve iki savaş uçağının havalanarak sivil uçağın pilotunu yakındaki bir havaalanına yönlendirdiği bildirildi.  Dimona tesisi İsrail’in ana reaktörü olarak biliniyor. Nükleer silaha sahip olduğu yönünde yaygın kanı bulunan İsrail, bugüne kadar bunu ne doğrulayarak ne de yalanlayarak nükleer belirsizlik politikası izledi. ABD de bugüne kadar İsrail’in nükleer kapasitesi hakkında kamuoyuna açıklama yapması yönündeki baskıların önünde durdu.

Yabancı uzmanlar, yaklaşık 20 yıl önce eski bir teknisyenin Dimona tesisinde çektiği fotoğraflara dayanarak, İsrail’in ürkütücü boyutta nükleer silah deposu olduğu sonucuna varmıştı.

Küçük uçak, büyük panik yaşattı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Sessiz onaylama denir bunun adina Alman tabirinde.Benim gibi bütün dünya inaniyorda,konusamiyorlar.Olursunyahudi düsmani ve ABD den ekonomik baski uygulamalarida cabasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000