09 Ekim 2008, Perşembe 08:14:29

Kriz yaratan uçağın sahibi ABD değilmiş!

İran medyası, ülkenin hava sahasını işgal ettiği gerekçesiyle ABD ordusuna ait Falcon tipi bir savaş uçağının inişe zorlandığını duyurmuştu. Ancak uçak ABD'ye ait değilmiş...
  • Bu nasıl başlık anlamıyorum...Uçağın sahibi amerika değil de kimmiş? JAS cargo hangi ülkenin şirketi? ABD ordusuna ait değilmiş demek daha doğru olmaz mı?

Macaristan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, Afganistan'a gönderilen 4 Macar askerini taşıyan uçağın, bürokratik nedenlerden dolayı İran'a inmeye mecbur bırakıldığını bildirildi.

Açıklamada, uçağın Jas Cargo firması tarafından Macar Ordusu'na kiralandığı ve uçakta firmanın 3 mürettebatının da bulunduğu kaydedildi. Macar askerlerin ise Kabil'deki uluslararası havalimanında görevli askeri birliğin üyeleri olduğu belirtildi.

Bakanlık Sözcüsü Istvan Bocskay, Hawker 800 tipi uçağın yazılı uçuş iznindeki bir hatadan dolayı mecburi iniş yapmak zorunda kaldığını söyledi

 

Kriz yaratan uçağın sahibi ABD değilmiş!

Facebook Yorum

Yorumlar

Rumuz ~ 10 yıl önce
Bu nasıl başlık anlamıyorum...Uçağın sahibi amerika değil de kimmiş? JAS cargo hangi ülkenin şirketi? ABD ordusuna ait değilmiş demek daha doğru olmaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000