30 Ekim 2015, Cuma 07:21:00

Kotil'den Köse Havalimanı sözü

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 1994 yılında temeli atılan Salyazı köyündeki Köse Havaalanına hayran kaldı.
  • Sayın Kotil sen Havalimanı sözü veremezsin. Sen ancak buraya sefer sözü verebilirsin. Sen Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü değilsin. Herkes işini yapsın. Sen milletvekili falan oldun da bizim mi haberimiz yok. Başka kurumların işine burnunu sokma lütfen.
  • Yahu bir bırakın geçmişle kavga etmeyi, kendi kendinize methiye düzmeyi, insanlar güzelide çirkinide görür. Sonuçta herşey halk için değilmi?
  • 3500 mt hazır pist var. güzel bir terminal binasıyla hem BAYBURT hem GÜMÜŞHANE illerine hizmete başlar. İnşallah görür ve bu güzide şehirlerimize Salyazı'dan erişiriz.
  • Eskişhir,in hava alanı var ,yoğunluk var,sefer yok.neden?Çünkü orası başka partiden,partizanlık yaptıkları için oraya da havaalanı yapacaklar.yapın ,yapın,bu milletin parası deniz,yemiyen.....

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 1994 yılında temeli atılan Salyazı köyündeki Köse Havaalanına hayran kaldı.

Köse Havaalanının Türkiye’ye kazandırılması maksadı ile gerekli incelemelerde bulunmak için AK Parti Milletvekili adayları Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın da aralarında bulunduğu heyet ile Köse ilçesine ziyarette bulunan Kotil, Türkiye’de böyle açık alana sahip nadir havaalanı bulunduğunu söyledi.

Gümüşhane ve Bayburt illerinin ulaşım sorununa son verecek olan Köse havaalanının en kısa zamanda hizmete açılması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Kotil, “Vekillerimizden bu havaalanının Türkiye ye kazandırılması için gerekli çalışmaların hızlandırılmasını sağlayarak gündeme alınan 2 Havaalanından ilki olan Köse Havaalanını 56.  Rize Havaalanını ise 57. havaalanı olarak Türkiye’ye kazandırmalıyız” dedi.

Köse Havaalanının yolcu sayısı için yeterli olup olmadığı ve çevre illerdeki hava taşımacılığını etkileyip etkilemeyeceği sorusunu da cevaplandıran Kotil, “Türkiye’de ki 55.havaalanı olan Ordu-Giresun havaalanının açılması ile Trabzon Havalimanının yolcu sayısının düşeceğini düşünenler hayal kırıklığına uğramıştır. Hiç kimse unutmasın ki tüm havalimanlarımızın hava taşımacılığı için gerekli olduğu gibi yakın illerdeki havalimanlarına yapılan uçuş sayısının azalacağını dile getirenlere karşın en büyük örnek Trabzon’da ki sefer sayılarının artırılması olmuştur. Ayrıca Ordu-Giresun havalimanına yapılan sefer sayılarının ise günlük 3’e yükselttik” diye konuştu.

12 yıl önce Türkiye’de 26 havaalanı bulunurken bugün bu sayının 55’e yükseltildiğini dile getiren Kotil, yapılacak olan bu 2 havaalanı ile bu sayının 57’ye yükseleceğini de sözlerine ekledi.

Salyazı köyündeki alanda incelemelerinin ardından Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün’ün çay ikramına katılan Kotil, beraberinde bulunan heyet ile ilçe halkının yoğun ilgisi içerisinde uğurlandı. (gumushane.gen)

Kotil'den Köse Havalimanı sözü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

KOTİL ~ 3 yıl önce
Sayın Kotil sen Havalimanı sözü veremezsin. Sen ancak buraya sefer sözü verebilirsin. Sen Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü değilsin. Herkes işini yapsın. Sen milletvekili falan oldun da bizim mi haberimiz yok. Başka kurumların işine burnunu sokma lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
12 sene ~ 3 yıl önce
Yahu bir bırakın geçmişle kavga etmeyi, kendi kendinize methiye düzmeyi, insanlar güzelide çirkinide görür. Sonuçta herşey halk için değilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inşallah ~ 3 yıl önce
3500 mt hazır pist var. güzel bir terminal binasıyla hem BAYBURT hem GÜMÜŞHANE illerine hizmete başlar. İnşallah görür ve bu güzide şehirlerimize Salyazı'dan erişiriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa ~ 3 yıl önce
Eskişhir,in hava alanı var ,yoğunluk var,sefer yok.neden?Çünkü orası başka partiden,partizanlık yaptıkları için oraya da havaalanı yapacaklar.yapın ,yapın,bu milletin parası deniz,yemiyen.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne alaka? ~ 3 yıl önce
Eskişehir'den İstanbul'a yolcu yok da ondan.. Millet arabayla hızlı trenle gitmeyi tercih ediyor.. Denendi ve başarısız oldu. Partiye göre hizmet gitmediğini halen öğrenemediniz mi? Yıllarca %30 dan fazla oy vermemiş Doğu illerinde Hakkari de neden havalimanı var o zaman?! Mantık azcık, ve biraz da SAĞDUYU.. Bu insanlar hizmet etti, ediyorlar. Millet de görüyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000