06 Ekim 2011, Perşembe 11:30:18

KONTROLÖRLER O GÜN COŞACAK

Havacılığın gizli kahramanları Hava Trafik Kontrolörleri, 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri gününü kutlamaya hazırlanıyor...
  • hasta bakıcının da gözü doktorun parasında ama nasıl alır ki o kadar parayı???
  • Eline sağlık kardeşim. Camiamızda senin gibi insanların sayısı arttıkça bu sorunlar çözülecek. İnsanlar vurdum duymaz şuursuz, kaçacak kaytaracak yer arıyor. Pilotlar Türkiye'de öyle bir saygı ve ağırlık kurmuşlar ki inanamıyorum. Amerika'da Avrupa'da yok böyle saygı ve önem. Peki ya bizler? Avrupa nerede biz nerede? Buradan tüm pilot arkadaşlara sesleniyorum bizi sadece Avrupa ile kıyaslamayın Afrika ve Afganistan ile kıyaslayın çünkü Afganistan şartlarında Avrupa trafiği yönetiyoruz.
  • kontrolörler o tarihte coşacağına kurallar ne diyorsa onu uygulasa bir günlüğüne bile olsa keşke, canla başla çalışınca madalya takıyorlar sanki. Frekansta kontrol ettiğim 20-30 uçakla cebelleşirken bir yandan da "vaat edilen, ama gelmeyen" yüzünden girdiğim taksitleri nasıl öderim onu düşünüyorum. Bizim dernek dernek olalı bu kadar sefil bir duruma düşmedi, yazıklar olsun, hem derneğe hem de koyun olan bizlere
  • dhmi de en çok maaşı siz alıyorsunuz
Tüm dünyadaki hava trafik kontrolörlerini temsil eden ve 20 Ekim 1961’de kurulan IFATCA’ nın kuruluş günü aynı zamanda Hava Trafik Kontrolörleri günü olarak kabul edildi.
 
Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği  TATCA  da, havacılığın görünmeyen kahramanları için güzel bir kutlama töreni organize etti.
 Kontrolörler, 20 Ekim’deki yoğunluk nedeniyle o gün kontrolörler gününü kutlayamayacak ancak 30 Ekim’de muhteşem bir organizasyonla bir araya gelecek.
Maxx Royal Hotel Belek’teki kutlama töreninde birbirinden  ilginç sürprizler kontrolörleri bekliyor olacak. 
 
KKTC’Lİ KONTROLÖRLER DE KUTLAYACAK
 
Bu arada KKTC’deki Hava Trafik Kontrolörleri Derneği CTATCA da  20 Ekim Dünya Kontrolörleri gününü Mercure Otel’de kutlayacak. Kutlama törenleri sabah saat 09.30’da başlayacak ve tüm havacılık tutkunları davetli olarak katılabilecek.
KONTROLÖRLER O GÜN COŞACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
hasta bakıcının da gözü doktorun parasında ama nasıl alır ki o kadar parayı???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eline sağlık kardeşim. Camiamızda senin gibi insanların sayısı arttıkça bu sorunlar çözülecek. İnsanlar vurdum duymaz şuursuz, kaçacak kaytaracak yer arıyor. Pilotlar Türkiye'de öyle bir saygı ve ağırlık kurmuşlar ki inanamıyorum. Amerika'da Avrupa'da yok böyle saygı ve önem. Peki ya bizler? Avrupa nerede biz nerede? Buradan tüm pilot arkadaşlara sesleniyorum bizi sadece Avrupa ile kıyaslamayın Afrika ve Afganistan ile kıyaslayın çünkü Afganistan şartlarında Avrupa trafiği yönetiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kontrolörler o tarihte coşacağına kurallar ne diyorsa onu uygulasa bir günlüğüne bile olsa keşke, canla başla çalışınca madalya takıyorlar sanki. Frekansta kontrol ettiğim 20-30 uçakla cebelleşirken bir yandan da "vaat edilen, ama gelmeyen" yüzünden girdiğim taksitleri nasıl öderim onu düşünüyorum. Bizim dernek dernek olalı bu kadar sefil bir duruma düşmedi, yazıklar olsun, hem derneğe hem de koyun olan bizlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
dhmi de en çok maaşı siz alıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000