03 Şubat 2012, Cuma 09:41:07

KONTROLÖR YOKSA İTFAİYECİ VAR!

Hindistan'ın Andra Pradeş Eyaleti'ndeki Tirupati'deki Renigunta Havalimanı'nın kontrol kulesinin elemanı işe gecikince içinde 70 yolcu bulunan uçağı itfaiyeci indirdi
  • neden itfayeci atc olunca gülerken müdür olması zoruna gitti
  • bu gerizekalıca yapılan yorumu esfle kınıyorum itfaiyecilerin sizden neyi eksik gecenlerde gördük ne kadr akıllı olduğunuzu piste slot diyeni bile kuleci yapmışlar sivil havacılık genel mdğrlüğü yapsın pilotlara yapılan sınavdan bakalım kacınız gecebileceksiniz sınavı ben ozaman göreyim sizi
  • bende bir atcyim bu atc leri bu kadar büyütmeyin türkiyede itfayiciden müdür bile oluyor
  • bu olay turkiyede olsa bir sekilde konuyu sanal pilotlar gercek pilotlara getirirdi.. ne yapar eder getirdi cakma pilotlar :)
Hindistan'da yaşanan ilginç olay şöyle gerçekleşti: Jet Airways"e ait, Haydarabad'dan gelen uçağın pilotu kontrol kulesiyle irtibat kurmaya çalıştı ancak kimseyi bulamadı.

Saat 7.00'de işe gelmesi gereken kule görevlisinin gelmediği anlaşılınca havalimanı itfaiyecisi M. Basha kuleye çıktı. Bahsa cep telefonundan kontrol kulesi müdür yardımcısı Janardhan'ı aradı.

Basha, 40 dakika süreyle cep telefonu aracılığıyla Janardhan'dan aldığı talimatlarla 7.40'ta uçağı kazasız indirdi. Basha, saat 08.00'de inecek olan, 106 kişiyi taşıyan Spicejet uçağının pilotuyla da irtibat kurdu ancak o uçak inmeden önce kule görevlilerinden biri gelip kahraman itfaiyeciden nöbeti devraldı.
KONTROLÖR YOKSA İTFAİYECİ VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 6 yıl önce
neden itfayeci atc olunca gülerken müdür olması zoruna gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu gerizekalıca yapılan yorumu esfle kınıyorum itfaiyecilerin sizden neyi eksik gecenlerde gördük ne kadr akıllı olduğunuzu piste slot diyeni bile kuleci yapmışlar sivil havacılık genel mdğrlüğü yapsın pilotlara yapılan sınavdan bakalım kacınız gecebileceksiniz sınavı ben ozaman göreyim sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bende bir atcyim bu atc leri bu kadar büyütmeyin türkiyede itfayiciden müdür bile oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu olay turkiyede olsa bir sekilde konuyu sanal pilotlar gercek pilotlara getirirdi.. ne yapar eder getirdi cakma pilotlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000